WOŚP Jurka Owsiaka zagrała w Muszynie i Krynicy.

WOŚP Jurka Owsiaka zagrała w Muszynie i Krynicy.
W całej Polsce, w tym również w Krynicy i Muszynie zagrała wczoraj (12 stycznia) WOŚP Jurka Owsiaka. Wolontariusze ze specjalnie oznaczonymi puszkami kwestowali w najbardziej uczęszczanych miejscach obu uzdrowisk. Imprezę dopełniły koncerty i występy artystyczne zespołów młodzieżowych.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, którą dyryguje Jurek Owsiak po raz dwudziesty drugi zorganizowała publiczną zbiórkę pieniędzy. Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia. W tym roku zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, a także wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo - leczniczych.
    Tradycyjnie krynicki sztab WOŚP zlokalizowany został w Publicznym Gimnazjum im. dra Józefa Dietla, zaś artystyczne występy odbyły się w sali balowej Starego Domu Zdrojowego. Natomiast w Muszynie od godz. 8 do 16 na terenie całej gminy kwestowało 51 wolontariuszy. Sztab znajdował się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym, gdzie na sali gimnastycznej odbywał się kiermasz przedmiotów przekazanych na rzecz WOŚP. Posłuchać można było koncertu kolęd w wykonaniu pierwszaków, a także zobaczyć występy zespołów młodzieżowych.

Małgorzata Kareńska fot. Andrzej Gulewicz.
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica