Zabytkowy pociąg – w maju wyruszy na Sądecczyznę.

Zabytkowy pociąg – w maju wyruszy na Sądecczyznę.
Nagle - gwizd! Nagle - świst! Para – buch! Koła w ruch! W ramach projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej zabytkowy tabor kolejowy na początku maja odwiedzi Sądecczyznę, w tym Nowy Sącz i Krynicę.

Historyczny skład w maju zawita na Sądecczyznę. Pierwszy kurs z Nowego Sącza do Gorlic wyruszy 3 maja, do Krynicy – 27 maja. Kilka lat temu turystyczne przejazdy kolejowe odbywały się okazjonalnie. W 2015 roku organizatorzy zaoferowali gościom nową atrakcję turystyczną, opartą na dziedzictwie i historii kolei w Małopolsce. Zaproponowali niezapomnianą podróż w czasie po najpiękniejszych europejskich trasach.
    W 2015 roku w 11 przejazdach uczestniczyło ok. 2 600 osób. Rok później liczba pasażerów wzrosła ponad dwukrotnie. Podczas 28 kursów pejzaże Małopolski podziwiało ponad 7500 pasażerów. W 2017 roku – od kwietnia do grudnia – zorganizowane zostaną aż 42 przejazdy po najbardziej malowniczych zakątkach Małopolski. Szacuje się, że weźmie w nich udział ponad 10 tys. turystów.
   Projekt „Małopolskie szlaki Turystyki Kolejowej” realizowany jest w ramach konkursu Małopolska Gościnna przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Jego partnerem od 2016 roku jest PKP Cargo S.A. Projekt realizowany jest dzięki współpracy kolejarzy, miłośników kolei oraz Województwa Małopolskiego. Na przejazdy zabytkowym składem samorząd województwa małopolskiego w 2017 roku przeznaczył 400 tys. zł.
Przejazdy w ramach projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”
3 maj . Nowy Sącz – Gorlice.
13 maj Nowy Sącz – Tarnów.
14 maj Nowy Sącz – Piwniczna.
27 maj: Nowy Sącz – Krynica.
27 maj Krynica – Muszyna.
28 maj Nowy Sącz – Chabówka.
1 czerwca Chabówka – Raba Wyżna.
1 czerwca Chabówka – Mszana Dolna.
17 czerwca Chabówka – Sucha Beskidzka – Żywiec.
18 czerwca Chabówka – Dobra.
18 czerwca Dobra – Kasina – Dobra.
2, 9, 16, 23, 30 lipca , 06, 13, 20 sierpnia – 8 cyklicznych przejazdów w wakacyjne niedziele na trasie Nowy Sącz – Chabówka. Przewidziano także dodatkowe kursy na krótkich trasach, skierowane do osób, przebywających w miejscowościach turystycznych np. kurs Krynica – Muszyna w ramach trasy Nowy Sącz – Muszyna.

(MK). fot. aut.

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica