Zbieramy książki dla Polonii na Ukrainie!

Zbieramy książki dla Polonii na Ukrainie!
Na prośbę burmistrza ukraińskiego miasta Chmielnik Małopolska Fundacja Przyjaźni Polsko-Ukraińsko - Słowackiej ,,Braterstwo" wspólnie z Urzędem Miejskim w Krynicy - Zdroju po raz kolejny organizuje zbiórkę książek dla Polonii.

Fundacja „Braterstwo” oraz Urząd Miejski w Krynicy - Zdroju zbierają książki dla ukraińskiej Polonii. Pierwsza taka akcja odbyła się w czerwcu. Wówczas Przewodniczący Rady Fundacji Władysław Krejchy i Prezes Zarządu Iwona Romaniak podpisali umowę partnerską oraz przekazali na ręce Wasyla Gruszko, burmistrza Chmielnika książki do nauki języka polskiego.
   W związku z ogromnym zainteresowaniem nauką ojczystego języka po raz kolejny postanowiono pomóc rodakom ze Wschodu. Z prośbą o książki wydane w języku polskim zwróciła się też organizacja ze Lwowa. Zebrane woluminy utworzą dwie biblioteki, w Chmielniku oraz we Lwowie. 
    Potrzebne są przede wszystkim książki do nauki języka polskiego (elementarze, podręczniki, lektury), a oprócz tego literatura klasyczna, książki polskich i zagranicznych pisarzy - wydane w języku polskim. Organizatorzy zwracają się do wszystkich ludzi dobrego serca o włączenie się do akcji. Może gdzieś na półce leży niepotrzebna książka, która okaże się skarbem w innych rękach? Woluminy można oddawać w Urzędzie Miejskim w Krynicy - Zdroju,  od godz. 8. 15.30 pokój nr 2.

Oprac. Małgorzata Kareńska
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa UM Krynica

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica