Zniżka za bilet kolejowy. Propozycja małopolskich kolejarzy.

Zniżka za bilet kolejowy. Propozycja małopolskich kolejarzy.
Konkretnych kształtów nabiera współpraca Powiatu Nowosądeckiego z dyrekcją Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Krakowie, nawiązana przy okazji organizacji przejazdu pociągu „Nikifor”. Kolejarze zaproponowali sądeckiej branży turystycznej wzajemne świadczenie usług promocyjnych. 

Od 1 czerwca 2012 roku zostanie przedłużona trasa przejazdu pociągu „Nikifor", który będzie kursował z Warszawy do Krynicy - Zdroju. Firmy turystyczne w składach należących do Przewozów Regionalnych rozreklamują swoje usługi. W zamian pasażerowie legitymujący się biletem z pociągu „Nikifor” będą uprawnieni do zniżki w obiektach, które podpiszą porozumienie. Ma to nastąpić w ciągu najbliższych tygodni.
    Na propozycję pozytywnie odpowiedziało około dwudziestu podmiotów turystycznych Sądecczyzny. 18 kwietnia (środa) w Starostwie Powiatu Nowosądeckiego odbyło się spotkanie zainteresowanych, w którym uczestniczyli - ze strony Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych Kazimiera Biel Zając, zastępca dyrektora i Barbara Węgrzynek ,rzecznik prasowy.  Podczas rozmów z przedstawicielami branży turystycznej omówiono możliwości współpracy. Szczegółowa jej forma zostanie dopracowana przez przedstawicieli Krynickiej Organizacji Turystycznej i Nowosądeckiej Izby Turystycznej na osobnym spotkaniu z przedstawicielami Przewozów Regionalnych.
*****
„Nikifor” jest jednym z pięciu pociągów zakupionych przez samorząd Województwa Małopolskiego dla Zakładu Przewozów Regionalnych. Pięć takich pociągów jeździ po Małopolsce: (Zakopane) ks. Józef Tiszner, Pawie Pióro (wokół Krakowa), (Tarnów) Jaskółka, (Częstochowa) Jura Krakowsko - Częstochowska. Uroczysty przejazd „Nikifora” z Krakowa do Krynicy, a także jego chrzest odbył się 11 lutego br. Kurs ten urozmaicony był licznymi atrakcjami dla pasażerów. Na stacji w Starym Sączu czekała na nich regionalna kapela, smaczne jedzenie przygotowane przez koła gospodyń wiejskich z Ptaszkowej i Krużlowej oraz stoiska z wydawnictwami i gadżetami Powiatu Nowosądeckiego.
„Nikifor" to jeden z najnowocześniejszych pociągów, którym dysponuje obecnie województwo małopolskie. Ma 180 miejsc siedzących i 350 stojących, a jazda nim jest przyjemna, cicha i komfortowa.

Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: własne, Starostwo Powiatu Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica