Gmina Łabowa ma swoją markę na Obchody Święta Niepodległości

Opis dodano: 2019-11-15

Gmina Łabowa ma swoją markę na Obchody Święta Niepodległości. Łabowa 11 listopada 2019 r.

Mieszkańcy Łabowej od kilku lat obchodzą Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada inaczej. Spotykają się w Gminnym Ośrodku Kultury. Wspólnie śpiewają pieśni patriotyczne i wyłaniają laureatów konkursu kulinarnego na „Tradycyjną potrawę rodzinną”.

Jurorzy oceniają proste receptury domowych potraw. W tym roku na stołach pojawiły się różnorakie smakołyki wykonane z ziemniaka oraz zupy, sosy, bigos, ciasta i nalewki.

Mieszkańcy gminy Łabowa już od wielu lat spotykają się w radosnej atmosferze aby wspominać 11 Listopada 1918 roku. Towarzyszy im piosenka, muzyka a w obecnym roku nawet taniec. Wystąpił zespół „Piecuchy” z Nawojowej oraz miejscowy zespół „Okazjonalni” z repertuarem tradycyjnych pieśni z tamtych lat. Było tu wszystko, i dla ducha i dla ciała - smakowite potrawy, ciasta, przetwory.

Ważnym elementem uroczystości jest wręczenie tytułu Honorowego Ambasadora Ziemi Łabowskiej. W tym roku laureatem została pedagog Jolanta Brożek. Wyróżnienie dostała za prace nad wychowaniem i kształtowaniem młodzieży przez 33 lata pracy pedagogicznej, za upowszechnianie wiedzy w zakresie biologii i technologii, za znaczące osiągnięcia uczniów w zakresie powiatu, województwa i Polski oraz za promocję Ziemi Łabowskiej.

Relacja filmowa

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica