Powódź w Małopolsce - Krynica Zdrój, Muszyna i okolice.

Opis dodano: 2010-06-03

   Druga fala powodziowa zebrała niszczące żniwo w naszym regionie. Wielka woda poczyniła ogromne szkody na Sądecczyźnie, m.in. w Krynicy, Muszynie i okolicznych wioskach.

    Najtragiczniejsza sytuacja panuje w Muszynie na Folwarku, gdzie wezbrany Poprad zniszczył wiele dróg i mostów, pod wodą znalazły się liczne domy i gospodarstwa. Wielu mieszkańców Folwarku ewakuowano, a ci, którzy pozostali ratować dobytek są praktycznie odcięci od świata. Zalane zostały również zakłady wody mineralnej "Muszynianka" w Miliku. W Powroźniku rwąca rzeka zerwała niemal wszystkie mosty.

    Spokojna i niewinnie wyglądająca na co dzień Kryniczanka także dała się we znaki mieszkańcom Uzdrowiska. Żywioł zniszczył mosty, m.in. na Deptaku i przy ulicy Nadbrzeżnej. Po potężnej, całonocnej ulewie w fatalnym stanie jest wiele dróg. Uaktywniły się również osuwiska - na Zawodziu, Czarnym Potoku i na osiedlu Źródlana, gdzie zagrozone są dwa bloki mieszkalne. Podtopione zostały ulice: Wiejska, Czarny Potok, Reymonta, Kraszewskiego, Pułaskiego, Leśna, Zieleniewskiego, Tysiąclecia, Jastrzębia, Stara Droga i Słotwińska.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica