VII Zjazd Sądeczan. Błonie Starosądeckie

Opis dodano: 2019-05-25

VII Zjazd Sądeczan. Błonie Starosądeckie.

Zjazd Sądeczan to cykliczna impreza, organizowana przez Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”. Mieszkańcy regionu spotykają się przed Ołtarzem Papieskim na Błoniach Starosądeckich.

Zjazd Sądeczan to wyjątkowe wydarzenie, na które przybywają co roku rodowici mieszkańcy Sądecczyzny oraz miłośnicy naszego regionu, by kultywować tradycję, kulturę i historię Małej Ojczyzny.
Tak też i w tym roku 19 maja na Błoniach Starosądeckich VII Zjazd Sądeczan rozpoczęła uroczysta msza św. z udziałem pocztów sztandarowych.

Po mszy św. na plenerowej scenie wystąpiły z tańcami i śpiewem zespoły regionalne oraz orkiestry dęte Sądecczyzny. Ważnym punktem tego wydarzenia było rozstrzygnięcie Plebiscytu o Nagrodę Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin”.

Całej imprezie towarzyszyły stoiska z regionalnymi potrawami, wystawy twórców ludowych, prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich, występy Gawędziarzy Ludowych. Można było popatrzeć na zawody Ochotniczych Straży Pożarnych oraz uczestniczyć w Biegach Sądeczan. Dla rodzin z dziećmi przewidziano strefę zabaw.

Zjazd Sądeczan to wielka, widowiskowa promocja regionu, na którą zaproszono tym razem gości z Węgier, biorących udział w I-szym Forum Polsko-Węgierskim w Starym Sączu.

Reportaż filmowy

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica