piątek, 19 lipca, 2024
filmy

14.Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju połączony z Festiwalem Lachów i Górali

310views

Piwniczna-Zdrój, Nakło  8-10 września 2023r.

Dubeltowa dawka emocji królowała w tym roku na arenie festiwalu biegowego w Piwnicznej-Zdroju. 14. Festiwal Biegowy był niezwykle udany i przyciągnął do miasteczka tysiące osób. Imprezę rozpoczął barwny korowód zespołów regionalnych, z dorożkami i banderią konną na czele. Podczas całego festiwalu panowała doskonała atmosfera wśród zawodników oraz turystów, wszystko w świetnych warunkach, z wymarzoną słoneczną pogodą.

Do biegów przystąpiło ok. 4 tyś zawodników. W biegowej stolicy Polski można było jednocześnie podziwiać występy ok. 30 zespołów regionalnych z Polski, Słowacji oraz Wilna na Litwie, które rywalizowały między sobą  w Festiwalu Lachów i Górali. Również bardzo widowiskową scenerię dostarczyły „Igrzyska Lachów i Górali”. Zespoły rywalizowały tym razem między sobą w kilku konkurencjach: cięcie drzewa na czas, rzut kapeluszem na odległość, obieranie ziemniaków na czas, przysiady, skakanka zespołowa, podnoszenie ciężarka, bieg w workach czy przeciąganie liny.

Nie zabrakło stoisk z regionalnymi wyrobami i smakołykami oraz regionalną kuchnią. Było co oglądać a zawodnicy mieli bardzo dobrze przygotowane trasy przez organizatora festiwalu.

Zygmunt Berdychowski, inicjator i pomysłodawca kilkunastoletniego już wydarzenia, którego początki sięgają Krynicy-Zdroju również uczestniczył w biegach z numerem startowym.

Relacja filmowa wraz z galerią foto