sobota, 18 maja, 2024
artykuły

20 marca br. protest rolników w Korzennej. Należy spodziewać się utrudnień w ruchu 

210views

W środę 20 marca br. rolnicy w całej Polsce po raz kolejny wyjadą na ulice. W akcję protestacyjną włączą się również rolnicy z Sądecczyzny. Tym razem protest planowany jest na terenie Korzennej, w związku z czym należy spodziewać się utrudnień w ruchu, zarówno na drogach w tej miejscowości, jak również na trasach dojazdowych.

Zgodnie ze zgłoszeniem organizatora w dniu 20 marca br. akcja protestacyjna na terenie Korzennej rozpocznie się o godzinie 8:00 od spotkania w centrum tej miejscowości. Protest rolników ma odbywać się na zasadzie blokowania drogi powiatowej (nr 1567K Nowy Sącz – Wojnarowa – Wilczyska) na odcinku Korzenna centrum od skrzyżowania z drogą gminną (nr 291114K) Korzenna Świegocin – Mogilno Kawiory – Koniuszowa do skrzyżowania z drogą powiatową (nr 1564K) Korzenna – Jasienna – Przydonica. 

Z informacji przekazanych przez organizatora protest może potrwać do godziny 17:00. W tym czasie należy liczyć się z wystąpieniem utrudnień w ruchu. Apelujemy zatem o cierpliwość, zachowanie ostrożności i ewentualne rozważenie wyboru alternatywnej trasy.

Andrzej Gulewicz  MTV24 

Źródło: Aneta Izworska

             Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu