sobota, 18 maja, 2024
????????????????????????????????????
artykuły

25-latek tymczasowo aresztowany za znęcanie nad matką i bratem 

144views

Nawet do 5 lat więzienia grozi 25-latkowi, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką i młodszym bratem. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzuty. Dodatkowo na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres dwóch miesięcy. 

Kilka dni temu policjanci Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju otrzymali zgłoszenie o tym, że 25-latek będący pod wpływem alkoholu, awanturuje się i znęca nad członkami swojej rodziny. Funkcjonariusze udali się na interwencję pod wskazany adres. Mundurowi ustalili, że w ostatnim czasie młody mężczyzna nadużywał alkoholu i często wszczynał bezpodstawnie awantury, w czasie których m.in. wyzywał, groził oraz używał przemocy fizycznej wobec swojej matki i młodszego brata.  

Mimo że agresywny mężczyzna po awanturze opuścił mieszkanie, policjanci wkrótce ustalili jego miejsce pobytu i zatrzymali go. Mieszkaniec Sądecczyzny usłyszał zarzut znęcania się nad najbliższymi, za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Dodatkowo, sąd zastosował wobec 25-latka tymczasowe aresztowanie i jego decyzją najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie, gdzie poczeka na wyrok.

NIE WAHAJ SIĘ PRZERWAĆ PRZEMOCY!

Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się o tym poinformować i skorzystać z pomocy. Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby. Możesz uzyskać fachową poradę np. dzwoniąc na numer Policyjnego Telefonu Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie (tel. 800 120 226, czynny w dni robocze w godzinach 9:30-15:30) obsługiwanego przez policjantów z Biura Prewencji Komendy Głównej Policji lub zadzwonić na całodobowy numer Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” (tel. 800 120 002). Pamiętaj, jeśli czujesz, że bezpieczeństwo Twoje albo Twoich bliskich jest zagrożone – nie zastanawiaj się – natychmiast wezwij Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Natomiast jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, nie pozostawaj obojętny! Reaguj i powiadom odpowiednie służby!

Więcej informacji, gdzie szukać pomocy: https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-pomocy-dla-osob-dotknietych-przemoca-w-rodzinie 

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Aneta Izworska

                 Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu