wtorek, 28 maja, 2024
artykuły

152views

EKOÏ dumnym sponsorem Tour de Pologne 2023 z limitowaną edycją kasków!

Kilka tygodni temu oficjalnie ogłoszono, że francuska firma Ekoï została partnerem wspierającym Tour de Pologne 2023. W tym tygodniu na rynku pojawiła się limitowana kolekcja kasków dedykowana specjalnie najważniejszemu wyścigowi w Polsce z okazji 95 lat Tour de Pologne. 

Od ponad 15 lat EKOÏ wyróżnia się w imprezach UCI World Tour, dzięki wsparciu wielu profesjonalnych zespołów i swojej wiedzy w zakresie odzieży, kasków i okularów, a od 2023 roku po raz pierwszy będzie partnerem imprezy UCI World Tour. EKOÏ zaoferuje produkty najwyższej jakości, łączące w sobie design i najwyższą technologię z bardzo konkurencyjnym stosunkiem ceny do jakości. Stała współpraca z profesjonalnymi kolarzami pozwala na oferowanie wysoce innowacyjnej gamy produktów, preferującej wydajność. W 2023 roku, EKOÏ towarzyszy drużynom Cofidis, Arkéa-Samsic, Israel-Premier Tech i Lotto-Dstny.

Owocem współpracy pomiędzy Lang Teamem i EKOÏ są dwa kaski w limitowanej serii Tour de Pologne 2023. W sprzedaży pojawią się dwa modele: AR14 oraz Gara w specjalnym malowaniu, z designem upamiętniającym 95 lat polskiego wyścigu. Każdy z modeli będzie dostępny w ilości 100 sztuk.

Model AR14 to kask przeznaczony do zawodów szosowych lub triathlonu, który został zaprojektowany z myślą o prędkości. Można go jednak nosić również w zimne lub deszczowe dni, ponieważ zapewnia lepszą ochronę niż standardowy kask, często używany podczas wiosennych klasyków na początku sezonu. Waga 195 gramów w rozmiarze S, sprawia że kask AR14 jest jednym z najlżejszych kasków aerodynamicznych na rynku.

Z kolei model Gara pozwala niemalże o sobie zapomnieć, ponieważ jest bardzo lekki. 20 otworów wentylacyjnych zapewnia skuteczny przepływ powietrza nawet w najgorętsze dni. System ochronny MIPS AIR® został zaprojektowany w celu zmniejszenia ruchu obrotowego głowy podczas niektórych uderzeń kątowych. Zastępuje on tradycyjne pianki Gara i pozwala na 10-15 mm względnego ruchu pomiędzy kaskiem a głową kolarza.

Podczas Tour de Pologne 2023 limitowana kolekcja kasków prezentowana będzie publiczności w miasteczku sponsorskim, a zespoły kolarskie, takie jak Cofidis, Arkéa-Samsic oraz Lotto-Dstny będą ścigać się w kaskach, które będą wystawione i dostępne w sprzedaży również dla klientów.

Kaski są dostępne do kupienia na stronie producenta.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Biuro Prasowe Lang Team Warszawa