poniedziałek, 15 lipca, 2024
artykuły

31 nowych funkcjonariuszy ślubowało w KaOSG

253views

19 stycznia 2024 roku w samo południe, w Sali Tradycji Karpackiego Oddziału Straży Granicznej ślubowanie w obecności Sztandaru KaOSG złożyło 31 nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Uroczystość odbyła się z udziałem kadry kierowniczej Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu oraz rodzin funkcjonariuszy. Ślubowanie złożyło 14 kobiet i 17 mężczyzn.

Rotę ślubowania przyjął od funkcjonariuszy Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej – gen. bryg. SG Stanisław Laciuga.

Komendant przywitał nowo przyjętych funkcjonariuszy w szeregach formacji. Pogratulował im wyboru właściwej drogi życiowej i życzył wielu sukcesów w służbie. Generał wspomniał o tym, że służba w Straży Granicznej to zaszczyt i duma, wymagająca jednak wielu poświęceń. Komendant KaOSG pogratulował i podziękował rodzinom funkcjonariuszy za ich wychowanie oraz poprosił o wsparcie dla nich podczas codziennej służby.

Po złożeniu ślubowania, nowym funkcjonariuszom błogosławieństwa na służbowej drodze udzielił ks. kpt. SG Robert Młynarczyk – Kapelan KaOSG.

Teraz nowych funkcjonariuszy czeka szkolenie, po ukończeniu którego rozpoczną służbę w placówkach KaOSG.

Życzymy bezpiecznej służby, sukcesów zawodowych i wytrwałości w zdobywaniu kolejnych szczebli kariery.

W tym roku Karpacki Oddział Straży Granicznej planuje przyjąć do służby łącznie 115 osób, rekrutacja nadal trwa.

***

Szczegółowe informacje dotyczące naboru do służby w Straży Granicznej znajdują się w zakładce:

https://bip.karpacki.strazgraniczna.pl/s09/rekrutacja-do-sluzby-w/9965,NABOR-DO-SLUZBY-PRZYGOTOWAWCZEJ-W-KARPACKIM-ODDZIALE-SG.html

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: mjr SG Dorota Kądziołka

          Rzecznik Prasowy Komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej

         w Nowym Sączu