Marzyciel i Idea. Spotkanie z poezją i muzyką za nami.

Marzyciel i Idea. Spotkanie z poezją i muzyką za nami.
Poetka Aleksandra Malinowska - "Alma" zaprosiła (20 listopada) miłośników poezji (i nie tylko) do sali koncertowej Pijalni Głównej. Młodzież przygotowała spektakl „Marzyciel i Idea”. Autorem tekstu, scenarzystą i reżyserem był młody poeta Jakub Juruś.

Intryga przedstawienia, oryginalne stroje, a także imiona postaci - Idea, Marzyciel, Cnota, Demony - nasuwają widzowi skojarzenia z antyczną tragedią i szekspirowskim dramatem. Walka między złem i dobrem, od dawna była inspiracją dla dramatopisarzy. Tym bardziej w XXI wieku należy się zastanowić nad tym, co w życiu jest najważniejsze. Co jest dobre, a co złe? Oprawę muzyczną do spektaklu przygotował Mateusz Troll, młody muzyk z Gliwic, a także kabarecista i autor tekstów pisanych śląską gwarą. Wieczór uświetniły również nostalgiczne wiersze Aleksandry Maliniak - Almy, a także Kasi Skoruch i Janusza Klisia. Z mini recitalem wystąpiła Natalia Stefanek, słuchaczka Państwowego Policealnego Zawodowego Studium Wokalno - Baletowego w Gliwicach. W jej wykonaniu publiczność wysłuchała znane i lubiane przeboje, w tym „Dziwny jest ten świat” z repertuaru Czesława Niemena.
   Drugą część „Spotkania z poezją i muzyką” wypełnił koncert Michała Gasza, wokalisty autora tekstów i kompozytora. Na estradzie wystąpił z zespołem Michał Gasz Trio, w wykonaniu którego publiczność wysłuchała m.in. „Mury” Jacka Kaczmarskiego, a także utwory „Tęskno mi”, „Pytania”. Współorganizatorem imprezy był dr Dariusz Reśko, burmistrz uzdrowiska. Patronat medialny roztoczyły TV Krynica i TV Muszyna oraz Gazeta Krynicka. Poetycko - muzyczny wieczór poprowadziła Izabela Bajorek z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Muszynie.
 
Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica