DOBRE BO ZDROWE : "Głos Seniora" prezentuje - KURKUMA - CZY DZIAŁA NA POPRAWĘ ZDROWIA?

DOBRE BO ZDROWE : "Głos Seniora" prezentuje - KURKUMA - CZY DZIAŁA NA POPRAWĘ ZDROWIA?
DOBRE BO ZDROWE : "Głos Seniora" prezentuje - KURKUMA - CZY DZIAŁA NA POPRAWĘ ZDROWIA?


Wpływa pozytywnie na zdrowie osób w wieku senioralnym

Większość z Was zapewne zapyta "W jaki sposób?" - już śpieszymy z odpowiedzią.

Przede wszystkim, można śmiało powiedzieć, że kurkuma wywiera korzystny wpływ na cały organizm, gdyż zawiera wiele prozdrowotnych składników.
Jednym z nich jest kurkumina - przeciwutleniacz, którego zadaniem jest obrona naszego organizmu przed wolnymi rodnikami.

Najnowsze badania pozwoliły wskazać na pomocne właściwości kurkuminy przy walce z chorobą Alzheimera. Ponadto, wpływa pozytywnie na układ krążenia człowieka, obniżając poziom cholesterolu oraz ograniczając ryzyko pojawienia się chorób serca lub zachorowania na cukrzycę.

Kurkuma jest również bogata w inne związki m.in.: witaminę C, sole mineralne oraz olejki eteryczne. Dla przykładu wśród tych ostatnich znajduje się tumeron, który wspomaga aktywność mózgu, a także jest paliwem przyśpieszającym proces odbudowy po przebytym udarze.

Pomarańczowa przyprawa korzystnie wpływa na pracę układu trawienia przez np. regulację działania wątroby. Pozytywne właściwości kurkuminy sprawdzają się również w podnoszeniu odporności u człowieka. Składnik kurkumy jest idealną pomocą w walce z szkodliwymi drobnoustrojami.

Jednak należy pamiętać o tym, żeby spożywać kurkumę w odpowiednich ilościach, gdyż jej nadmiar w organizmie może wywołać różne szkodliwe skutki!

Partnerem "DOBRE BO ZDROWE" telewizji MTV24.TV jest GŁOS SENIORA www.glosseniora.pl

Opracował : MTV24.TV (2020 )

Autor: ik. tv

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica