Antonin przyciąga turystów swoimi atrakcjami

Antonin przyciąga turystów swoimi atrakcjami
Antonin to niewielka, ale bardzo malowniczo położona miejscowość w województwie wielkopolskim, w południowej części Wielkopolski, około 10 km na południe od Ostrowa Wielkopolskiego, w gminie Przygodzice, przy trasie nr 11 (Bytom-Poznań). To teren cudnej Doliny Baryczy, ale i sam Antonin jest bardzo atrakcyjny dla turystów.

Antonin znany jest z Doliny Baryczy, Pałacu Myśliwskiego Książąt Radziwiłłów, Parku Przygód „Górecznik”, Jeziora Szperek, Kościoła MB Ostrobramskiej.

Antonin to ośrodek wypoczynkowy z kąpieliskiem, tutejsze Jezioro Szperek (dawna nazwa Antonina) latem zapełnia się białymi żaglami, domki letniskowe turystami, a plaża leżakami.

Od niedawna przyciąga tu turystów również Park Przygód Górecznik. Miłośnicy przyrody także będą zachwyceni, rezerwat przyrody Wydymacz oraz Park Krajobrazowy Dolina Baryczy to wspaniałe miejsca na wypoczynek na łonie natury.

Antonin rozsławia w kraju i poza jego granicami to piękny, drewniany Pałac Myśliwski Książąt Radziwiłłów, w którym odbywa się każdego roku Międzynarodowy Festiwal "Chopin w barwach jesieni" oraz inne koncerty muzyki klasycznej.

Pałac pomalowany jest na charakterystyczny żółty kolor, który podkreśla jego oryginalny kształt. Również wnętrze zachwyca, pełne poroży i nut Chopina. W pobliżu warto też odwiedzić kościół w Antoninie. Otoczony nieskażoną przyrodą Antonin to wymarzony wprost region na spokojny i romantyczny wypoczynek, przesiąknięty magią.

Antonin leży na obszarze bardzo malowniczej i atrakcyjnej dla turystów Doliny Baryczy, która rozciąga się na granicy dwóch województw - wielkopolskiego i dolnośląskiego. To cudny zakątek Polski, który słynie z hodowlanych stawów i hodowli ryb. Sporo tu ciekawostek przyrodniczych, ale znajdą się też zabytki architektury.

Do Antonina można dojechać z Ostrowa Wielkopolskiego koleją, należy jednak pamiętać aby zdążyć na ostatni pociąg, gdyż w przeciwnym wypadku pozostaje wyczekiwanie na poranny pociąg na ławce przy peronie. Odnowiony dworzec jest niestety zamknięty.


Andrzej Gulewicz MTV24
Fot. aut.
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica