Bogusław Kaczyński – spoczął w Alei Zasłużonych.

Bogusław Kaczyński – spoczął w Alei Zasłużonych.
Wczoraj, 28 stycznia na warszawskich Powązkach pochowano Bogusława Kaczyńskiego dziennikarza i konferansjera, wielkiego miłośnika muzyki poważnej i opery, a także Honorowego Obywatela Krynicy – Zdroju.

Uroczystość pogrzebowa Bogusława Kaczyńskiego (1942 – 2016), wybitnego prezentera i konferansjera, znawcy opery i dziennikarza muzycznego odbyła się na warszawskich Powązkach. W ostatniej drodze do miejsca Jego spoczynku uczestniczyła delegacja z Krynicy – Zdroju, na czele z Małgorzatą Półchłopek, przewodniczącą Rady Miejskiej.
    Urna z prochami Bogusława Kaczyńskiego spoczęła w Alei Zasłużonych, w sąsiedztwie grobu tenora Jana Kiepury. Obaj przez wiele lat związani byli z Krynicą – Zdrój.
*****
Bogusław Kaczyński (1942 - 2016) z wykształcenie był teoretykiem muzyki i pianistą. Ukończył warszawską Akademię Muzyczną, której profesorem był w latach 1993 – 96. Zaprzyjaźniony z wieloma gwiazdami ze świata muzyki klasycznej, chętnie o nich opowiadał. Prowadził m.in. wieloletnią korespondencję z Marthą Eggerth, wdową po Janie Kiepurze. O swoich muzycznych pasjach pisał liczne książki. Chętnie spotykał się z czytelnikami podczas Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy – Zdroju, któremu przez wiele lat gospodarzył.

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: własne, UM Krynica - Zdrój

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica