Dzięki "Pryzmatowi" krynickie uczennnice zwiedziły Londyn.

Dzięki "Pryzmatowi" krynickie uczennnice zwiedziły Londyn.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im Jana Pawła II w Krynicy - Zdroju został zakwalifikowany do udziału w programie „Pryzmat”. W ramach projektu dwie uczennice: Jagoda Barciszewska i Paulina Rogóż przebywały (5 - 10 lutego) w Londynie.

Pryzmat to wielostronny partnerski projekt, który ma za zadanie jednoczyć różne kultury. Umożliwia poznawanie historii krajów, biorących w nim udział. Tak jak przez pryzmat przechodzi światło, należy być tolerancyjnym dla innych tradycji i religii. - „W szkole, którą zwiedziłyśmy  panuje ostry rygor. Jest w niej dużo kar, za nie posiadanie mundurka czy książki i terminarzyka. Natomiast pracownie i laboratoria są wspaniale wyposażone. Jednym słowem wyjazd był udany, poznałyśmy wiele wspaniałych osób. Dużo zobaczyłyśmy, robiłyśmy masę zdjęć. Żyłyśmy w  biegu”. - opowiada Jagoda Barciszewska. Dziewczyny mieszkały u brytyjskiej rodziny. Podczas pięciodniowego pobytu zwiedziły m.in. słynny Big Ben i Tower of London. Miały również okazję uczestniczyć w lekcjach krawiectwa oraz j. angielskiego.
     „Pryzmat” rozpoczął się 1 sierpnia 2011, a zakończy 11 czerwca 2013.Zaangażowanych jest w niego 7 szkół z : Grecji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Bułgarii i Polski. Bierze w nim udział 160 uczniów oraz 20 nauczycieli. Na realizację programu przyznano dofinansowanie w wysokości 20 tyś euro. W ramach projektu zaplanowanych jest 9 wyjazdów do poszczególnych krajów. We wrześniu Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych będzie gościć uczniów z Wielkiej Brytanii, którzy m.in. odwiedzą atrakcyjne miejsca Sądecczyzny, skosztują polskie potrawy.
 
Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica