Goprowcy przypominają o trudnych warunkach w górach. Doszło do poważnych wypadków na stokach

Goprowcy przypominają o trudnych warunkach w górach. Doszło do poważnych wypadków na stokach
Pod koniec 2021r. doszło do bardzo poważnych wypadków na stokach narciarskich. Był to niezwykle pracowity czas dla Krynickiej Grupy GOPR, jak informują goprowcy a zarazem ostrzegają przed trudnymi warunkami na szlakach, oraz ostrzegają przed bezmyślną i brawurową jazdą na stokach narciarskich.

Podczas świąt (26 grudnia) doszło do poważnych wypadków na stokach narciarskich w rejonie Jaworzyny Krynickiej. Dwaj narciarze zderzyli się w wyniku czego jeden z nich był nieprzytomny. Obaj z ciężkimi obrażeniami głowy wymagali natychmiastowej pomocy.

W tym samym czasie kilkaset metrów wyżej, kolejny narciarz doznał ciężkiego urazu głowy. Do wypadków zostały wezwane dwie karetki pogotowia ratunkowego. Rannych przewieziono do szpitali w Krynicy i do Nowego Sącza.

Również przed świętami, w Wierchomli na Bacówce dyspozytor CSR przyjął powiadomienie o poszkodowanej z objawami anafilaksji. Goprowcy musieli przetransportować poszkodowaną do Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Na terenie Łabowskiej Hali ratownicy poszukiwali zaginioną kobietę z dwójką dzieci. Akcja trwała 1,5 godziny. Ratownicy szukali również zaginionych w okolicy Popowych Wierchów w Beskidzie Niskim. Obie akcje zakończyły się w krótkim czasie i szczęśliwie.

Z kolei w okolicy Kotylniczego Wierchu kobieta upadła i straciła przytomność. Po udzieleniu pomocy ratownicy przetransportowali poszkodowaną do doliny i przekazali ją Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

W górach panuje zmienna pogoda: śnieg, odwilż, deszcz i mróz. Warunki zmieniają się co chwilę. Ratownicy przypominają, że należy o tym pamiętać, wybierając się na szlaki.

Andrzej Gulewicz MTV24
Żródło i foto: Krynicka Grupa GOPR
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica