Górskie Krainy Światła - poczuj magię zimy i lokalnej tradycji w ośrodkach PKL

Górskie Krainy Światła - poczuj magię zimy i lokalnej tradycji w ośrodkach PKL
Jeśli chcesz poczuć się jak w krainie marzeń i wyobraźni, koniecznie odwiedź jeden z trzech ośrodków turystycznych należących do Polskich Kolei Linowych. Na Gubałówce w Zakopanem, Górze Parkowej w Krynicy-Zdrój oraz Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim czekają świetlne iluminacje, które sprawią, że zima w górach będzie dla turystów jeszcze bardziej magiczna.

Góry przyciągają pięknymi widokami oraz zimowymi krajobrazami. Ich magię oraz wręcz baśniową scenerię można o tej porze roku poczuć jeszcze bardziej, a to wszystko za sprawą świetlnych iluminacji, które znajdują się w ośrodkach turystycznych należących do Grupy PKL.

Przez cały sezon zimowy możemy spędzić niezapomniany czas w Krainie Światła na Gubałówce, Parku Światła na Górze Parkowej w Krynicy-Zdrój oraz Krainie Żaru na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Tematyka świetlnych plenerów w poszczególnych ośrodkach turystycznych PKL nawiązuje do ich charakteru prezentując lokalną tradycją każdego z miejsc.

Kraina Światła na Gubałówce w Zakopanem

Tysiące kolorów, iskrzące się od lampek trójwymiarowe rzeźby inspirowane tradycją Podhala i niezapomniany spektakl świateł, a do tego imponujący widok na panoramę Tatr – to wszystko czeka turystów odwiedzających Kraina Światła, znajdującą się w zakopiańskim ośrodku PKL Gubałówka. Wzniesienie na cały sezon zimowy zamienia się w magiczne miejsce i jest najjaśniejszym punktem widokowym w całej Polsce.

Do Krainy Światła można przenieść się już przy dolnej stacji kolei PKL Gubałówka, natomiast więcej niezapomnianych wrażeń czeka nas na szczycie wzniesienia, na które proponujemy wyruszyć kultowym wagonikiem kolei linowo-terenowej.

Codziennie od godziny 16:00 Gubałówka przenosi nas w baśniowy świat, przepełniony tysiącami ledowych, kolorowych i ekologicznych lampek. W tej niezwykłej Karinie Światła możemy spotkać rozświetlony wagonik, postacie gazdy i gaździny, kozicę górską, a także wiele świetlnych rzeźb inspirowanych podhalańskim folklorem.

Magiczny Park Światła na Górze Parkowej w Krynicy-Zdrój

Moc emocji i wrażeń czeka również na wszystkich, którzy wybiorą się do Krynicy-Zdrój i odwiedzą magiczny Park Światła, znajdujący się przy budynku stacji górnej kolei linowo-terenowej PKL na Górze Parkowej.

Zanim dostaniemy się na szczyt tej legendarnej góry, czeka nas niezapomniana podróż historycznymi i odresturowanymi wagonikami, która przeniesie nas w czasie aż do lat 30. XX wieku.

Ale nie tylko przejazd zabytkowymi wagonikami kolei pozwoli nam na podróż do przeszłości! Na szczycie Góry Parkowej przez cały sezon zimowy możemy odwiedzać magiczny Park Światła, który rozświetla szczyt Góry Parkowej. To właśnie za pomocą iluminacji nawiązujących do stylu retro możemy przenieść się w czasie do ubiegłego wieku. Znajdziemy tu między innymi gramofon, z którego płyną dźwięki sentymentalnej melodii; retro auto, w którym poczujemy klimat dawnych lat; a także romantyczną altankę.

Po niezwykłych chwilach spędzonych w Parku Światła, proponujemy udać się do Parkowej Restauracji lub Kawiarni na rozgrzewającą zimową herbatę oraz pyszne dania czy desery serwowane w pięknych wnętrzach w stylu art deco.

Kraina Żaru w Międzybrodziu Żywieckim zaprasza

Czas wolny możemy spędzić magicznie także w Krainie Żaru w Międzybrodziu Żywieckim. Warto odwiedzić ten rozświetlony ośrodek Grupy PKL, zwłaszcza że w tym roku atrakcja na Górze Żar jest dostępna po raz pierwszy.

Iluminacje świetlne w Krainie Żaru nawiązują do atrakcji, z którymi od zawsze kojarzy się to niezwykłe miejsce. Dostępne są tutaj świetlne szybowiec, paralotnia, narciarz i wielki rozświetlony wagon, który będzie idealnym motywem do wykonania pamiątkowych zdjęć.

W zimowy czas wolny warto skorzystać z atrakcji, które nie tylko pozwolą nam oderwać się od codziennej rutyny i przyjemnie spędzić czas, ale również będą pretekstem, by aktywnie wykorzystać dzień i pobyć w bliskości z naturą.

Aktualne godziny funkcjonowania ośrodków, otwarcia tras, atrakcji i dostępności kolei dostępne są na stronie www.pkl.pl.

Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także od 1 lipca 2022 r. w Bieszczadach w Solinie.

Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest pracodawcą zatrudniającym ponad 600 osób. Priorytetem Grupy PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.

Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Biuro Prasowe PKL Zakopane
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica