Intensywne opady śniegu w Krynicy-Zdroju

Intensywne opady śniegu w Krynicy-Zdroju
3 stycznia śnieżyca zablokowała na kilka godzin Krynicę. Intensywne opady mokrego śniegu spowodowały duże utrudnienia w ruchu, a w efekcie zakorkowanie ulic: Kraszewskiego, Zdrojowej i Piłsudskiego, które w łącznym ciągu stanowią jedyną drogę przelotową przez uzdrowisko.

Obfite opady śniegu, słaba widoczność oraz bardzo śliskie podłoże były przyczyną tasiemcowego korka w mieście. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Krynicy-Zdroju pomagała w odblokowaniu ulicy Kraszewskiego w miejscu gdzie ugrzązł duży TiR . Po przejechaniu pługo-piaskarek drogi pierwszej kolejności odśnieżania są przejezdne i w miarę bezpieczne. Przy krawędziach jezdni są zaspy, z trudnością chodzi się po chodnikach.
*****
Nie wszyscy kierowcy wymieniają opony, bądź jeżdżą na oponach zimowych bardzo zużytych. W takim przypadku wystarczy lekka górka, wzniesienie i koła będą się ślizgać. Nieumiejętność jazdy niektórych kierowców w warunkach zimowych wywołuje zakłócenia w ruchu. Nie każdy wie, że przy występowaniu śliskości należy ruszać powoli, nie puszczając całkowicie sprzęgła, tylko z wyczuciem, w taki sposób aby nie doprowadzić do obrotu kół w miejscu. Również piesi muszą wiedzieć, że droga hamowania każdego pojazdu jest wydłużona, bądź może jej w ogóle nie być w przypadku dużej śliskości. Są pewne zasady, o których należy pamiętać aby bezpiecznie dojechać czy dojść do celu, i nie narażać innych kierowców na niepotrzebne kolizje drogowe.


Andrzej Gulewicz MTV24
Fot. Oliwier Bieniek
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica