Mamy znakomitą informację dla narciarzy! Polskie Koleje Linowe na ferie zimowe otwierają trasy narciarskie w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej

Mamy znakomitą informację dla narciarzy! Polskie Koleje Linowe na ferie zimowe otwierają trasy narciarskie w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej
Po przerwie świąteczno-noworocznej najwyższy moment rozpocząć przygotowania i odliczanie do ferii zimowych. Czas wolny od pracy oraz szkoły warto spędzić aktywnie z dala od telewizora i komputera. Dlatego, jeśli jeszcze nie macie pomysłu jak go zorganizować podpowiadamy – góry to zawsze dobry pomysł, zwłaszcza że Polskie Koleje Linowe od 14 stycznia planują udostępnić trasę na Kasprowym Wierchu w Dolinie Gąsienicowej, a dodatkowo w swoich ośrodkach przygotowały atrakcje, które pozwolą na wiele aktywności zimowych.

Zastanawiasz się dokąd jechać, by jak najlepiej wykorzystać czas wolny? Warto w swoich planach uwzględnić polskie góry, które nie dość, że zachwycają o każdej porze roku, to dodatkowo kuszą aktywnościami. W tym roku ferie zimowe rozpoczną się już od najbliższego weekendu, a zakończą 26 lutego. Co prawda, ostatnie cieplejsze dni sprawiły, że nie wszystkie trasy narciarskie w polskich ośrodkach zostały udostępnione, ale na szczęście zima wróciła do Zakopanego i na Kasprowy Wierch, dlatego już od najbliższego weekendu PKL planują udostępnić trasę w Dolinie Gąsienicowej.

PKL w każdym ze swoich ośrodków na czas ferii przygotowały także zimowe atrakcje, które sprawią, że odpoczynek w górach będzie jeszcze przyjemniejszy i ciekawszy.

Zaplanuj wolny czas i spędź go aktywnie w ośrodkach turystycznych PKL

Kasprowy Wierch – emocje na najwyższym poziomie

Zimą zdecydowanie mniej czasu spędzamy na zewnątrz, ale nie da się ukryć, że nic tak nie dodaje energii i siły, jak aktywność fizyczna oraz atrakcyjnie zaplanowany dzień. Jeśli w wolnym czasie planujemy odwiedzić Zakopane, to warto również wybrać się na jedną z najpopularniejszych gór w kraju – Kasprowy Wierch. Wyjazd na szczyt koleją linową PKL to zawsze duże przeżycie oraz niezapomniane widoki, które możemy podziwiać podczas podróży, zwłaszcza że zima i śnieg znów powróciły w Tatry.

Ale Kasprowy Wierch to także najwyżej położona stacja narciarska w kraju! Wizyta na stoku jest nieodłącznym elementem ferii zimowych, dlatego na miłośników szusowania już od 14 stycznia czekać będzie prawdziwa gratka – PKL planuje otwarcie trasy narciarskiej w Dolinie Gąsienicowej, której długość wynosi 1200 metrów.

- Ze względu na ocieplenie ten sezon narciarski pozostawia wiele do życzenia, natomiast bardzo cieszymy się, że śnieg ponownie pojawił się w Tatrach. Trasy narciarskie w ośrodku PKL Kasprowy Wierch są pokryte wyłącznie naturalnym śniegiem, co oznacza, że termin ich otwarcia jest zawsze uzależniony od pogody i odpowiedniej pokrywy śnieżnej. Trwają przygotowania, by uruchomić od 14 stycznia trasę narciarską w Dolinie Gąsienicowej. Chcielibyśmy by miłośnicy sportów zimowych mogli jak najlepiej w ferie spędzić aktywnie czas na Kasprowym Wierchu – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

- W najbliższych dniach planujemy także udostępnić trasę narciarską w Dolinie Goryczkowej wraz z nartostradą do Kuźnic. Załoga PKL pracuje w dzień i w nocy, żeby narciarze mogli rozwijać swoje pasje na trasach zjazdowych na Kasprowym Wierchu – dodaje Patryk Białokozowicz z PKL.

Tutejszy ośrodek Polskich Kolei Linowych charakteryzują długie, miejscami wymagające oraz pokryte w pełni naturalnym śniegiem trasy, a także nartostrada. Trasy usytuowane są w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej.
Na szczycie Kasprowego Wierchu w najwyżej położonym sklepie w kraju, można zakupić oryginalne pamiątki oraz kolekcję limitowanych ubrań prosto z Kasprowego Wierchu.

Dodatkowo na Kasprowym Wierchu możemy przyjemnie spędzić czas, ogrzać się oraz skosztować dań w najwyżej położonej restauracji w kraju Poziom 1959.

Zaplanuj wizytę na Kasprowym Wierchu z wyprzedzeniem

Rekomendujemy zakup skipassów z wyprzedzeniem w sklepie internetowym PKL, ponieważ skorzystamy z atrakcyjnych cen porównywalnych do tych z ubiegłego sezonu. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej PKL, gdzie znajdują się wszystkie informacje dotyczące godzin otwarcia kolei, terminów otwarcia tras narciarskich w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej oraz sprzedaży skipassów.

Wyjazd na Kasprowy Wierch warto zaplanować i z wyprzedzeniem zakupić – na wybrany dzień oraz godzinę – tourpassy i skipassy w sklepie PKL. Czas odjazdu kursu kolei jest ściśle określony i znajduje się na tourpassie i skipassie. W tym roku, ze względu na trwający remont placu w Kuźnicach, busy dojeżdżają tylko do Pomnika Prometeusza (ok. połowy drogi do stacji dolnej w Kuźnicach), skąd do stacji dolnej kolei PKL dotrzemy spacerem. Warto pamiętać, by do Kuźnic dotrzeć z rezerwą czasową i w stacji dolnej kolei linowej na Kasprowy Wierch pojawić się przed zaplanowanym odjazdem wagonika PKL.

W ośrodku PKL Kasprowy Wierch przez cały sezon zimowy działają mobilni informatorzy, którzy udzielają informacji turystom oraz kierują ruchem, by pomóc w jego usprawnieniu. Informatorów bardzo łatwo rozpoznamy dzięki pomarańczowym płaszczom, które są ich charakterystycznym znakiem.

Gubałówka – magiczne ferie pod Tatrami

Podczas pobytu w Zakopanem dobrym pomysłem będzie również wizyta na Gubałówce – kultowej i lubianej górze. Na szczyt wzniesienia, z którego będziemy mogli podziwiać niezwykłe krajobrazy Tatr oraz Zakopane, dostaniemy się koleją linowo-terenową PKL.

Na szczycie czeka nas sporo atrakcji, m.in. skorzystamy tutaj z 300 metrowej trasy narciarskiej z wyciągiem orczykowym, czy odwiedzimy magiczną Krainę Światła, która znajduje się przy górnej stacji kolei PKL.

Na Gubałówce czynny będzie także największy w Polsce snow park – Goobaya SnowPark, zaprojektowany i prowadzony przez topowych w kraju zawodników freestyle. Podczas sprzyjających warunków pogodowych dostępny jest również specjalnie wyprofilowany ze śniegu zajazdowy tor snowguubing'owy, który znajduje się tuż przy stacji dolnej kolei PKL.

W ferie poznaj bliżej Solinę

Bieszczady oraz Solinę warto odwiedzić nie tylko w wakacje, ale również w ferie zimowe, tym bardziej, że na nudę oraz brak atrakcji narzekać nie będziemy! Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Ciekawostki dotyczące Bieszczad, zapory oraz kolei poznamy w Preshow budynku stacji dolnej PKL, znajdującym się tuż przy solińskim deptaku. Stąd miłośnicy spektakularnych widoków i przygody na najwyższym poziomie, będą mogli wyruszyć w niezapomnianą podróż gondolą PKL. Na Górze Jawor w z Wieży Widokowej będziemy mogli podziwiać bieszczadzkie wzgórza, jezioro czy zaporę, a także skosztujemy przysmaków w Kawiarni, z której widoki również są spektakularne. Po dniu pełnym wrażeń warto odwiedzić Karczmę Jawor serwującą dania kuchni regionalnej, przygotowane z naturalnych składników przez szefa kuchni.

W trakcie ferii najmłodsi skorzystają z warsztatów edukacyjnych. Na odwiedzających ośrodek turystyczny PKL czekać będzie również niespodzianka, dlatego warto śledzić media społecznościowe ośrodka gdzie wkrótce znajdą się szczegółowe informacje o planowanych wydarzeniach tej zimy.

Rodzinne szusowanie na Palenicy w Szczawnicy

Jeśli podczas tegorocznych ferii zimowych wybieramy się do Szczawnicy, proponujemy odwiedzić ośrodek PKL Palenica. Skorzystamy tutaj z dostępnych aktualnie dwóch tras narciarskich – Szafranówka 1 oraz Palenica 2. W ośrodku poszusujemy w godz. 8:00-17:00. A jeśli jeszcze nie zarezerwowaliście miejsca, w którym wypoczniecie, polecamy Willę Pod Kolejką, która zapewnia aktywny wypoczynek przez cały rok i to w dodatku w sąsiedztwie tras narciarskich ośrodka PKL.

Aktywnie na Jaworzynie Krynickiej

Narciarsko spędzimy czas wolny na Jaworzynie Krynickiej. W ośrodku PKL do dyspozycji miłośników sportów zimowych są aktualnie dwie trasy – nr 3 (700 m) oraz trasa szkoleniowa na szczycie. Na najmłodszych czeka wyciąg szkoleniowy Żółwik oraz miejsce treningowe przy hotelu.

Ze względu na warunki pogodowe stacja jest czynna w godz. od 9:00 do 16:00. Dostępne są tylko wybrane skipassy w niższych cenach. Szkoła Jaworzyna Ski&Snowboard, Akademia Misia czynne są w godzinach otwarcia stacji narciarskiej. Do dyspozycji odwiedzających ośrodek narciarski jest również wypożyczalnia sprzętu. Aktualne informacje o dostępności tras warto sprawdzać na stronie PKL.

Góra Parkowa zaprasza do podróży w czasie i magicznego Parku Światła

Jeśli chcemy oryginalnie spędzić swój wolny czas i planujemy podczas ferii nietypową podróż nie pozostaje nam nic innego, jak odwiedzić Górę Parkową. W tym krynickim ośrodku turystycznym PKL przeniesiemy się w czasie aż do lat 30. ubiegłego wieku.

Na wzniesienie Góry Parkowej podróżować będziemy oryginalnymi wagonikami kolei linowo-terenowej PKL. Przy budynku stacji górnej przez całą zimę dostępny jest Park Światła, w którym czekają na nas świetlne retro iluminacje.

Warto odwiedzić to miejsce i przekonać się o jego magii, tym bardziej, że ośrodek należący do Grupy PKL przez cały rok świętuje swoje 85 urodziny. Z tej okazji na wszystkich czekają jubileuszowe konkursy, w których wygraną jest pobyt w hotelu Jaworzyna Krynicka oraz uroczysta kolacja w Restauracji Parkowa, a także wycieczka z przewodnikiem. Warto odwiedzić stronę ośrodka goraparkowa.pl oraz FB PKL Góra Parkowa by poznać zasady zabawy.

Odwiedź Krainę Żaru w Międzybrodziu Żywieckim

W Beskidzie Małym w ferie zimowe czeka na nas niezwykła kraina, jakiej jeszcze nie było! W ośrodku turystycznym PKL możemy przez cały sezon zimowy odwiedzać Krainę Żaru, która w tym roku po raz pierwszy rozbłysnęła na szczycie Góry Żar. Tutejsze iluminacje świetlne nawiązują do atrakcji, z którymi od zawsze kojarzy się to niezwykłe miejsce.

W Krainie Żaru dostępne są świetlne szybowce, paralotnia, narciarz i wielki rozświetlony wagon. Tych iluminacji nie możesz nie zobaczyć!

Mosorny Groń w Zawoi z ofertą dla narciarzy

W Beskidzie Żywieckim na wszystkich zwolenników białego szaleństwa czeka ośrodek narciarski PKL na Mosornym Groniu. Znajduje się tutaj trasa o długości 1,5 km. W tym sezonie na miłośników sportów zimowych w ośrodku czeka niespodzianka. Trasa narciarska na Mosornym Groniu została w górnej części zniwelowana i poszerzona (ok. 15 m na odcinku 400 m). Dzięki temu jazda na nartach będzie jeszcze bardziej komfortowa i bezpieczna. Przez całą zimę stok jest profesjonalnie przygotowywany, a w godzinach wieczornych na całej długości dobrze oświetlony, dlatego przy sprzyjających warunkach można z niego korzystać również po zmroku. Aktualnie ośrodek dostępny jest w ramach oferty dla turystów. Narciarzy zachęcamy do sprawdzania dostępności trasy i terminu jej otwarcia.

Aktualne godziny funkcjonowania ośrodków, informacje o dostępności i otwarciu tras narciarskich oraz kolei dostępne są na stronie www.pkl.pl.

W związku ze dynamicznie zmieniającą się aurą i warunkami pogodowymi rekomendujemy zapoznanie się z aktualnymi informacjami dotyczącymi dostępności tras narciarskich w ośrodkach turystycznych na stronie www.pkl.pl oraz w social mediach PKL.

Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także od 1 lipca 2022 r. w Bieszczadach w Solinie.

Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest pracodawcą zatrudniającym ponad 600 osób. Priorytetem Grupy PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.

Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Biuro Prasowe PKL Zakopane
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica