Największe gwiazdy, najbardziej emocjonujące koncerty w Krynicy-Zdroju

Największe gwiazdy, najbardziej emocjonujące koncerty w Krynicy-Zdroju
Uzdrowisko Krynica Żegiestów S.A. już po raz szósty zorganizowało wspaniały cykl koncertów zimowych pt. Krynica Źródłem Kultury, przy wsparciu Urzędu Miasta Krynica-Zdrój oraz Marszałka Województwa Małopolskiego.

Do 21 lutego, co weekend w Pijalni Głównej można wysłuchać koncertów renomowanych gwiazd ale nie tylko, gdyż przed głównymi koncertami odbywa się prezentacja młodych talentów w supportach, którzy otrzymują szansę na zaistnienie na profesjonalnej scenie. Często młode zespoły nie są wcale gorsze od renomowanych gwiazd. „Dzieje się i dziać się będzie dużo” – powiedział Wiesław Pióro Prezes UKŻ S.A.

Do tej pory przed wspaniałą publicznością, licznie gromadzącą się przed każdym koncertem
wystąpili:
„Dżem”, „Lady Pank”, Roksana Węgiel, Cezary Pazura, „IRA”, „Mrozu” oraz młodzi supportujący muzycy.

Dżem
Kultowa polska grupa rockowa. Powstała w 1973 roku i od samego początku zaczęła kształtować swój niepowtarzalny styl muzyczny, oscylując między balladowym rockiem i bluesem. Dżem zadebiutował w 1980 roku na Festiwalu w Jarocinie. Do kanonu polskiej muzyki rockowej trafiło wiele płyt i przebojów Dżemu: Czerwony jak cegła, Sen o Victorii, Skazany na bluesa, Wehikuł czasu, Whisky, List do M., Cała w trawie czy Do kołyski. Obecny skład DŻEMU to – grający od początku – Adam Otręba, Beno Otręba, Jurek Styczyński oraz solista Maciek Balcar, Zbyszek Szczerbiński i Janusz Borucki.
Lady Pank
W tym roku mija 35 lat od premiery historycznego albumu Lady Pank, który przeszedł do historii polskiego rocka. Podczas koncertu zespół zaprezentował utwory z płyty LP1 oraz pozostałe przeboje, których ma na swoim koncie dziesiątki. Koncertowi towarzyszyła oprawa wizualna, nawiązująca do okresu, kiedy Lady Pank rozpoczynał swoją karierę, czyli do lat 80.
Roksana Węgiel
Dla Roksany nie ma rzeczy niemożliwych! Po zwycięstwie w pierwszej polskiej edycji popularnego programu „The Voice Kids” przyszedł czas na podbój Europy - Roksana Węgiel - Roxie wygrała Eurowizję Junior 2018, podczas której reprezentowała Polskę utworem „Anyone I Want To Be”. W styczniu 2019 Roksana uzyskała nominację do nagrody Fryderyk w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, a 12 kwietnia 2019 roku ukazał się singiel „Lay Low”, który trafił również na zagraniczne rynki, a teledysk w ciągu miesiąca przekroczył 6 milionów wyświetleń.
Cezary Pazura
Tym razem rozbawił krynicką publiczność do łez w najnowszym programie "Wujek Czarek na żywo" . Znany komik i aktor zaprezentował scenki kabaretowe, w których poruszył wątki damsko-męskie i z dozą olbrzymiego humoru przedstawił współczesne zachowania ludzi.
IRA
Zgromadziła tłumy fanów na koncercie w Krynicy-Zdroju.Zespół IRA, pochodzący z Radomia powstał w 1987 roku. Nagrał 11 albumów studyjnych, występował na największych polskich festiwalach rockowych, koncertował po USA i Kanadzie. Już od trzydziestu lat zajmuje czołowe miejsce na polskich listach przebojów. Na koncertach można usłyszeć takie przeboje jak „Mój dom”, „Wiara”, „Nadzieja”, „Parę chwil” oraz nowe utwory jak „Wybacz”. Artur Gadowski i jego ekipa gromadzą pod sceną tłumy fanów.
Kamil Juszczyk
Zagrał wraz z zespołem koncert przed gwiazdą wieczoru „Mrozu”. Wszyscy supportujący młodzi muzycy nie ustępują wcale poziomem renomowanym muzykom. Reprezentują również wysoki poziom i mają dużo do zaoferowania publiczności. Kamil Juszczyk w swoim solowym dorobku ma występy na Enea Spring Break, Soundedit Spotlight oraz Songwriter Łódź Festiwal. Na swoim koncie posiada dwa single - „Na Marsie” oraz „Co się liczy”. Posiada również teledysk, którego muzyka w prosty, lecz niebanalny sposób balansuje na granicy popu i alternatywy. Kamil jak powiedział ma swoje serce w Tarnowie, bowiem stamtąd pochodzi. Trio: Kamil Juszczyk, Jakub Wach i Łukasz Wierzbicki to bas, perkusja, gitara akustyczna elektryczna.

Już niebawem na krynickiej scenie w Pijalni Głównej pojawią się :
31 stycznia - „Cleo” Joanna Klepko
1 lutego - „Kult”
7 lutego - „Enej”
8 lutego - „Perfect” / 40-to lecie /
14 lutego - Bednarek
15 lutego - Joanna Nawrot / w koncercie: Anna German niezapomniana /
16 lutego - Waldemar Malicki
20 lutego - Kabaret Nowaki
21 lutego - Sylwia Grzeszczak

Na koncerty zapraszają organizatorzy: Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A., Agencja Especto, Fundacja Polish Heritage.

Andrzej Gulewicz MTV24
Fot. aut.
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica