Nerwowe zachowanie kierowcy i pasażera doprowadziło policjantów do zabezpieczenia marihuany

Nerwowe zachowanie kierowcy i pasażera doprowadziło policjantów do zabezpieczenia marihuany
Piwniczańscy policjanci podczas interwencji skontrolowali samochód i dwóch mężczyzn siedzących w środku, podejrzewając, że mogą mieć przy sobie nielegalne substancje. Intuicja ich nie zawiodła, ponieważ w pojeździe była marihuana. Dodatkowo w mieszkaniu pasażera policjanci znaleźni 90 gramów suszu konopi.

2 października br. około godziny 22:00 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju w trakcie patrolu miasta, w jednym z zaparkowanych samochodów zauważyli dwóch mężczyzn, którzy nagle zaczęli się nerwowo zachowywać. Funkcjonariusze, podejrzewając, że mogą posiadać nielegalne substancje, postanowili to sprawdzić. Podczas interwencji mundurowi wyczuli charakterystyczny zapach marihuany, a w trakcie przeszukania pojazdu, w opakowaniu po papierosach, znaleźli susz roślinny. Kierowca i pasażer nie chcieli wskazać, do kogo należy, w związku z czym obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do sądeckiej komendy. Tam po zbadaniu narkotesterem, potwierdziło się, że zabezpieczony susz to marihuana.

W toku dalszych czynności policjanci przeszukali również mieszkania obu mężczyzn, u jednego z nich znajdując 90 gramów marihuany. Młody mieszkaniec powiatu nowosądeckiego usłyszał od funkcjonariuszy zarzut posiadania narkotyków oraz udzielenia ich innej osobie, za co grozi mu teraz do 3 lat więzienia. Dodatkowo prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe, jako środek zapobiegawczy. Z kolei drugi z mężczyzn, który miał w samochodzie marihuanę, odpowie za jej posiadanie – grozi mu grzywna, ograniczenie wolności lub 1 rok więzienia.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Aneta Izworska
Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica