Odwiedź Krainę Światła na Gubałówce

Odwiedź Krainę Światła na Gubałówce
Tysiące kolorów, iskrzące się od lampek trójwymiarowe rzeźby inspirowane tradycją Podhala i niezapomniany spektakl świateł, a do tego imponujący widok na panoramę Tatr – to wszystko czeka na chętnych, którzy w najbliższym czasie odwiedzą zakopiański ośrodek PKL Gubałówka. Już od 11 listopada do końca zimy Gubałówka po raz kolejny stanie się magicznym miejscem i najjaśniejszym punktem widokowym w Polsce.

Na mieszkańców Zakopanego oraz turystów wybierających się w góry i odwiedzających Gubałówkę w najbliższy czwartek (11 listopada) czeka niezapomniane popołudnie i magiczny wieczór. Polskie Koleje Linowe zapraszają do swojego ośrodka PKL Gubałówka, który od tego dnia zamieni się na cały nadchodzący sezon zimowy w niezwykłą Krainę Światła i najwyżej położony świetlny park w Polsce. Do Krainy Światła będzie można przenieść się już przy dolnej stacji kolei PKL Gubałówka, natomiast więcej niezapomnianych wrażeń będzie czekać na odwiedzających ośrodek na szczycie wzniesienia.

Od godziny 16:00 na wzniesieniu rozbłyśnie tysiące światełek, i tym samym będzie pięknie i kolorowo od ledowych ekologicznych lampek i świetlnych iluminacji – rozświetlonych, bajkowych rzeźb, które nie tylko zachwycą kolorami, ale będą nawiązywały do tradycji Podhala i tatrzańskiej przyrody. Na odwiedzających czekają między innymi rzeźby świetlne gazdy, gaździny, kozica górska oraz błyszczące płatki śniegu, a także wiele innych folklorystycznych dekoracji.

Wyjazd koleją linową PKL na szczyt rozświetlonej góry, która jest jedną z głównych atrakcji Zakopanego, i spędzenie magicznego popołudnia, czy wieczoru wśród tysiąca iskrzących się światełek, będzie niezapomnianym przeżyciem.

- Cieszymy się, że już po raz kolejny Polskie Koleje Linowe dostarczą turystom oraz mieszkańcom Zakopanego niezapomnianych przeżyć i dodatkowych zimowych atrakcji. Zależało nam, by podobnie, jak w latach ubiegłych, Kraina Światła na Gubałówce dekoracjami nawiązywała do górskiego regionu wpisując się w tradycję Podhala – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu PKL.

Warto wykorzystać czas przedłużonego weekendu a także dni przed rozpoczęciem prac serwisowych związanych z przygotowaniem kolei i urządzeń w ośrodku PKL Gubałówka na sezon zimowy, które potrwają od 29 listopada i zakończą się 15 grudnia i wyjechać na wzniesienie wagonem kolei. W okresie przestoju technicznego kolei Kraina Światła będzie czynna. PKL dla osób planujących zobaczyć wieczorem rozświetlony park na Gubałówce zapraszają do skorzystania z alternatywnego transportu zastępczego. Pod budynkiem stacji dolnej na turystów czekać będą busy dowożące chętnych by przenieść się do Krainy Światła.

Wszystkich odwiedzających Zakopane zachęcamy również do odwiedzenia Kasprowego Wierchu i skorzystania z przejazdu koleją linową PKL, która dostępna jest dla turystów po jesiennych przeglądach serwisowych.

PKL rekomendują zakup biletów na wyjazd koleją w sklepie internetowym lub w biletomatach. Godziny otwarcia ośrodków turystycznych dostępne są na stronie PKL.

*****
Polskie Koleje Linowe to firma z 85-letnią tradycją działająca w branży turystycznej, operator kolei linowych w kluczowych lokalizacjach turystycznych w Polsce. Spółka oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną.

Grupa PKL prowadzi swoje ośrodki w Tatrach, Beskidach i Pieninach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzyna Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Już wkrótce także w Solinie. PKL jest jednym z największych pracodawców w regionie zatrudniającym ponad 300 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Biuro prasowe PKL
 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica