Orkiestra Reprezentacyjna SG z koncertami na północnym zachodzie kraju

Orkiestra Reprezentacyjna SG z koncertami na północnym zachodzie kraju
Początek roku, tradycyjnie już, jest wypełniony wydarzeniami artystycznymi z udziałem muzyków Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

Po koncertach w Starym Sączu, Łącku i Nowym Sączu, zespół wziął udział w swoistej świąteczno – noworocznej trasie koncertowej (12-17 stycznia), obejmującej swoim zasięgiem tereny województw: wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Koncerty odbyły się kolejno w: Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Golinie, Kościele Garnizonowym w Gnieźnie, Sali Widowiskowej ADOROL w Margoninie – Adolfowie, Filharmonii Koszalińskiej oraz Kościele pw. św. Wojciecha w Margoninie.

Przygotowany repertuar, który naczelnik orkiestry ppłk SG Leszek Mieczkowski zaproponował publiczności i który został wykonany przez muzyków, okazał się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę” każdorazowo sprawiając, że wypełnione do ostatniego miejsca audytoria rozbrzmiewały gromkimi oklaskami. Koncerty kończyły się wielokrotnymi bisami dla stojących j i wiwatujących słuchaczy.

W centrum uwagi znaleźli się soliści orkiestry: Natalia Zabrzeska – Borowiec, Iwona Chruślicka oraz Wacław Wacławiak, których wokalny i aktorski kunszt nadawał wydarzeniom niepowtarzalny charakter.

Dziękujemy organizatorom: Miastu i Gminie Margonin oraz Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury za zaufanie, zaproszenie i doskonałe, profesjonalne przygotowanie wydarzeń.

Świąteczną trasą koncertową, Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej przyczyniła się do kreowania pozytywnego wizerunku formacji wśród społeczeństwa.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: st. chor. SG Tomasz Jarosz
            Starszy Specjalista Zespołu Prasowego Komendanta Oddziału Straży Granicznej
Zdjęcia: Miasto i Gmina Margonin, Sanktuarium w Golinie, Maciej Stańczyk.
 
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica