Pokazać się w lepszym świetle

Pokazać się w lepszym świetle
W najbliższą sobotę 14 maja (w godz. 10-16) Fundacja Brak Barier organizuje ogólnopolskie zawody Crossfit na wózkach - Brak Barier Battle 2022 w Platinium Solvay Park Zakopiańska. Zawody są współfinansowane przez Kraków oraz Małopolskę.

W zawodach weźmie udział 20 osób z całej Polski poruszających się na wózkach. Część z uczestników jest paraolimpijczykami, rywalizującymi w kilku kategoriach: Women Open – kobiety z niepełnosprawnością, Men Open – mężczyźni z niepełnosprawnością i Tetra Men - mężczyźni z porażeniem czterokończynowym.

To będzie doskonała okazja na pokazanie osób niepełnosprawnych w lepszym świetle. Dzięki zawodom uczestnicy sprawdzą swoje możliwości fizyczne i będą mogli zaprezentować się z jak najlepszej strony. Wydarzenie ma na celu zintegrowanie osób z niepełnosprawnościami z resztą społeczeństwa - wyjaśnia wicemarszałek Łukasz Smółka.

Fundacji Brak Barier prowadzi szeroko zakrojone zajęcia dla osób z niepełnosprawnością. Treningi crossfitu zwiększają siłę oraz zakres możliwości fizycznych uczestników. Szkolenia z zakresu savoir vivre wobec osób niepełnosprawnych oraz obsługi klienta niepełnosprawnego pozwalają na lepszy kontakt w codziennym życiu. Fundacja organizuje pikniki, wycieczki, imprezy integracyjne, wyjścia na spektakle teatralne, do muzeów, filharmonii. W ofercie są obozy rehabilitacyjno-sportowe nad morzem dla osób z niepełnosprawnością ruchową, z fizjoterapią, treningami sportowymi i integracją. Świetną formą rehabilitacji społecznej jest też taniec dla osób poruszających się na wózku. Warsztaty prowadzi doświadczona instruktorka tańca, będąca jednocześnie fizjoterapeutką.

Harmonogram zawodów 14 maja:

9.15-9.45 odbiór pakietów startowych dla zawodników
9.45 szatnia
10 oficjalne rozpoczęcie, odprawa, rozgrzewka
10.30 – 11.10 WOD #1
11.30 – 13.10 WOD #2
13.10-14.10 przerwa obiadowa
14.10 finał Tetra
14.30 finał Women
14.50 finał Men
15.30 wręczenie nagród


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica