Przed nami 76. edycja Pucharu PKL na Kasprowym Wierchu

Przed nami 76. edycja Pucharu PKL na Kasprowym Wierchu
Na ten moment czeka wieku miłośników narciarstwa! Już w sobotę 1 kwietnia – to nie żart – Polskie Koleje Linowe zapraszają wszystkich amatorów sportów zimowych do wzięcia udziału w kolejnej, 76. edycji Pucharu PKL w Narciarstwie Alpejskim. W rywalizacji udział może wziąć każdy, kto ma ukończone 18 lat oraz wcześniej zarejestruje swój start.

Puchar PKL na Kasprowym Wierchu, to już historyczna impreza, której początki sięgają 1945 roku. W zawodach wystartować mogą pełnoletni narciarze, którzy wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.pkl.pl i prześlą go w terminie do 29 marca na adres zawody@pklsa.pl, a także dokonają opłaty wpisowej, która obejmuje start w zawodach oraz całodzienny skipass i ubezpieczenie.

Czas więc smarować narty i włączyć się do wspólnej zabawy, bo przed nami niezapomniane emocje!

Uczestnicy Pucharu PKL będą rywalizować w różnych grupach wiekowych. W zawodach mogą startować osoby uprawiające narciarstwo amatorsko, jak i byli zawodnicy, którzy skończyli karierę sportową nie dalej niż trzy lata temu.

Każda z edycji Pucharu PKL co roku gromadzi na Kasprowym Wierchu miłośników narciarstwa i rywalizacji sportowej. Uczestników przyciągają wyjątkowe warunki panujące na trasie narciarskiej w Kotle Gąsienicowym, niesamowita atmosfera, sportowa adrenalina, a także atrakcyjne nagrody. W każdej grupie wiekowej zwycięzcy otrzymają puchary, vouchery, a także zostaną nagrodzeni sezonowym skipassem na Kasprowy Wierch. Dodatkowo w tym roku spośród wszystkich uczestników zostaną wylosowane nagrody specjalne.

- Zapraszamy wszystkich miłośników narciarstwa do wzięcia udziału w 76. edycji zawodów Puchar PKL. Warunki na Kasprowym Wierchu są bardzo dobre i szykuje się niezapomniane wydarzenie. Mamy nadzieję, że udział w tych kultowych już zawodach, organizowanych na trasie w Dolinie Gąsienicowej, będzie dla uczestników niezapomnianym przeżyciem i sposobem na spotkanie w gronie narciarzy i miłośników Kasprowego Wierchu – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Puchar PKL – kultowe zawody z tradycją

Puchar PKL na Kasprowym Wierchu to zimowe wydarzenie o długiej tradycji. To również jedna z najstarszych imprez narciarskich w Polsce. Pierwsza ich edycja została rozegrana 1945 roku i choć od tamtego czasu minęło 76 lat, to zawody wciąż cieszą się zainteresowaniem i sporym entuzjazmem.

Początkowo trasa, na której rywalizowali ze sobą zawodnicy, przebiegała z Kasprowego Wierchu nartostradą do Kuźnic. Dopiero z czasem jej przebieg został zmieniony i zawody rozgrywane są na trasie slalomowej w Dolinie Gąsienicowej. W pierwszych rozgrywanych zawodach Puchar PKL walczyli ze sobą wszyscy – zarówno amatorzy, jak i profesjonalni zawodnicy.

Do dziś Puchar PKL jest gwarancją niezapomnianych emocji, a zawody przyciągają miłośników narciarstwa na Kasprowy Wierch.

Formularz zgłoszeniowy na 76. Puchar PKL: https://www.pkl.pl/data/uploads/ZG%C5%81OSZENIE.pdf
Regulamin zawodów: https://www.pkl.pl/data/uploads/REGULAMIN_2.pdf

Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także od 1 lipca 2022 r. w Bieszczadach w Solinie.

Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest pracodawcą zatrudniającym ponad 600 osób. Priorytetem Grupy PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.

Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Biuro Prasowe PKL Zakopane
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica