Świętujmy razem Dzień Dziecka na Gubałówce

Świętujmy razem Dzień Dziecka na Gubałówce
Zbliża się Dzień Dziecka – święto, na które z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci – z tej okazji Polskie Koleje Linowe 1 czerwca zapraszają wszystkich najmłodszych ale i także nieco starszych - na Gubałówkę, by wspólnie celebrować to miłe, rodzinne święto.

Dzień Dziecka obchodzimy raz w roku i choć tegoroczne święto najmłodszych wypada w środę, to w polskich szkołach - by umilić ten czas - zwykle jest to dzień, w którym organizowane są zawody sportowe, wycieczki oraz różne inne formy atrakcji. Polskie Koleje Linowe w ośrodku turystycznym na Gubałówce dla wszystkich dzieci zaplanowały atrakcje, które pozwolą połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli edukację z rozrywką.

Wycieczka oraz wjazd koleją linowo-terenową na jedną z głównych atrakcji Zakopanego, jaką jest Gubałówka i spędzenie wyjątkowo tego dnia na najwyżej położonej plaży w Polsce, będzie dla dzieci sporą odskocznią od codzienności i dużym przeżyciem, tym bardziej, że w ośrodku PKL Gubałówka 1 czerwca na najmłodszych czeka mnóstwo zaplanowanych atrakcji.

PKL na szczycie wzniesienia przygotowały całodzienne wydarzenie, które oprócz dobrej zabawy będzie też sposobem by w dzieciach rozwijać kreatywność oraz umiejętność logicznego myślenia, a także spostrzegawczość i samodzielność. Atrakcje i zabawy zostały zaplanowane właśnie w taki sposób by nie tylko umilić dzieciom czas ale być formą edukacji przez zabawę.

- Zapraszamy na Gubałówkę wszystkie dzieci wraz z opiekunami i nauczycielami. Oprócz widoków na Tatry i aktywnie spędzonego Dnia Dziecka na wzniesieniu będą czekać na naszych małych gości edukacyjne atrakcje, które przygotowaliśmy specjalnie na tę okazję. Spędzenie dnia poza szkołą w bliskości z naturą będzie sporą odskocznią od codzienności i sposobem by rozwinąć nowe zainteresowania – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Edukacja i rozrywka – czyli Dzień Dziecka na Gubałówce

Dzień Dziecka na Gubałówce jest zaplanowany od godziny 9:00 i potrwa do godziny 16:00. PKL w programie zaplanowały między innymi całodzienne mobilne laboratorium chemiczne. Dzieci będą mogły obudzić w sobie prawdziwego naukowca i pod okiem wykwalifikowanych instruktorów bezpiecznie wykonać samodzielnie eksperymenty przy użyciu prawdziwego sprzętu laboratoryjnego.

W laboratorium chemicznym nie zabraknie emocji na najwyższym poziomie, a to wszystko za sprawą eksperymentów z suchym lodem, podczas których dzieci wezmą udział w wytworzeniu białego dymu w kolorowych zlewkach oraz rosnącej szalonej piany. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w eksperymentach ukazujących proces zwiększania się objętości, a także poznają czym jest chemia molekularna oraz będą odpowiedzialne za zbudowanie związków chemicznych przy wykorzystaniu profesjonalnych zestawów edukacyjnych.

Dzieci będą miały również niepowtarzalną okazję, by stworzyć kolorowe żelki, które w ostatnim czasie cieszą się ogromną popularnością i są uwielbiane przez najmłodszych.

Podczas wydarzenia nie zabraknie również terenowych warsztatów przyrodniczych, które u młodych ludzi pomogą zaszczepić wrażliwość na otaczający świat, a także szacunek do przyrody. W warsztatach dających możliwość bezpośredniego kontaktu z naturą, młodzi goście ośrodka PKL na Gubałówce będą mogli wziąć udział w godzinach od 9:00 do 14:00. W odkrywanie przyrody zaangażowane zostaną wszystkie zmysły. Chętni zapoznają się z mikro i makro organizmami zamieszkującymi martwe pnie, a przy pomocy lupy oraz binokularu będą mieli okazję podglądnąć świat grzybów nadrzewnych i owadów. W trakcie warsztatów przyrodniczych dzieci poznają bliżej świat drzew, zapoznają się z cyklem życia tych roślin, a także dowiedzą się jak bardzo ważne jest ich znaczenie, nawet po obumieraniu. Chętni będą mogli wcielić się także w rolę małego badacza, wziąć udział w mikrowyprawie i poszukać ciekawostek przyrodniczych na pobliskiej polanie oraz plaży.

Dzień dziecka spędzony na Gubałówce warto zachować we wspomnieniach na dłużej, dlatego od godziny 13:00 do godziny 16:00 na wszystkich świętujących będzie czekać fotobudka. Przebranie się oraz zrobienie sobie zdjęcia w fotobudce będzie dodatkową atrakcją oraz niezapomnianą pamiątką z Dnia Dziecka spędzonego na Gubałówce.

Oprócz wymienionych atrakcji na dzieci czekać będą całodzienne animacje oraz zjeżdżalnia grawitacyjna. Na Gubałówce będzie kolorowo za sprawą baniek mydlanych, balonowego zoo oraz waty cukrowej. Zorganizowane będą także liczne konkursy i zabawy.

Gubałówka będąc od lat popularnym miejscem wśród turystów uznawana jest za jeden z najpiękniejszych punktów widokowych, z którego rozpościera się wyjątkowa panorama Tatr. Na wzniesieniu znajdują się stacja górna kolei linowo-terenowej PKL z deptakiem widokowym ze znaną rzeźbą „Polonia Restituta” autorstwa Franciszka Masiaka, plaża słoneczna z uzdrowiskowymi tradycjami sięgającymi lat 30 XX wieku, stanowiące znane symbole zarówno samej Gubałówki, jak i miasta Zakopane.

Terminy dostępności i funkcjonowania ośrodków dostępne są na stronie internetowej PKL.

PKL rekomendują zakup biletów na wybrany dzień i godzinę z wyprzedzeniem poprzez sklep internetowy lub w biletomatach.

Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach i Pieninach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Już wkrótce także w Solinie.

Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest jednym z największych pracodawców w regionie zatrudniającym ponad 300 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Biuro Prasowe PKL Zakopane
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica