Wsparcie Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży

Wsparcie Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży
Instytut Studiów Wschodnich kontynuuje realizację projektu pt. Wsparcie Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży. Projekt ten współfinansowany jest w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży powstanie na Ukrainie w miejscowości Mikuliczyn, która leży u stop góry na terenie Huculszczyzny, pomiędzy granicami z Rumunią, Mołdawią i Polską. Centrum będzie służyć rozwoju partnerskich relacji i współpracy studentów, wolontariuszy, aktywistów społecznych z Ukrainy, Polski i innych państw UE. Mają się tu odbywać seminaria, warsztaty i konferencje w ramach programu wymiany młodzieży w Unii Europejskiej.

Zaprojektowanie Centrum również powierzono studentom. Cały obiekt będzie zbudowany w formie klasycznej huculskiej grażdy – z trójkątnymi dachami i balkonami. Duża sala konferencyjna pomieści nawet 350 osób. Powstanie biblioteka, sala komputerowa, mediateka i tereny rekreacyjne. W sześćdziesięciu pokojach będzie mogło nocować nawet dwustu studentów.

Ponadto, w Centrum ma powstać IT-Hub, który zostanie wyposażony w ramach naszego projektu. Sprzęt, niezbędny do wyposażenia IT-Hubu został zakupiony w grudniu tego roku. Przeznaczona na to kwota wynosi prawie 340 tyś. złotych. Będą tam ćwiczyć młodzi liderzy w różnych symulacjach komputerowych, wspomagających podjęcie decyzji zarządczych, co pozwoli im otrzymać nową wiedzę i wspólnie realizować ważne zadania w przyszłości. Takie programy są już dawno opracowane w Stanach Zjednoczonych i UE, i skutecznie funkcjonują dla kształtowania myślenia logicznego na różnych poziomach zarządczych. Ponadto, platforma będzie wspierać rozwój innowacji wśród studentów. W związku z tym, w ramach projektu zostało przygotowano szereg artykułów na temat na temat wsparcia przedsiębiorczości, w szczególności w branżach innowacyjnych, IT i ICT. A w ramach tegorocznego Europejskiego Kongresu Samorządów, które odbyło się 6-7 grudnia w Mikołajkach odbyła się debata na temat wpływu współpracy transgranicznej na rozwój innowacyjności, którą poprowadził jeden z pomysłodawców Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży – rektor Przykarpackiego Uniwersytetu Igor Tsependa.


Andrzej Gulewicz MTV24
Źródło: Instytut Studiów Wschodnich
Autor: Andrzej Gulewicz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica