wtorek, 25 czerwca, 2024
filmy

Baśniowa kraina świateł przyciąga turystów na Górę Parkową w Krynicy-Zdroju

551views

Krynica-Zdrój  23 listopada 2023r.

Trójwymiarowe rzeźby inspirowane tradycją Krynicy, oświetlają tysiącem kolorowych lampek górną stację kolei linowej oraz zbocze Góry Parkowej. Niezwykłe iluminacje świetlne zapalają się punktualnie o godzinie 15.00

Bardzo piękny i efektowny widok przyciąga turystów w to miejsce, gdyż mogą uwiecznić ten moment w galeriach swoich telefonów komórkowych czy pamięci aparatów i kamer. Tak w ogóle jest to świetne widowisko zatrzymujące każdego przez moment w czasie trwania baśniowej krainy świateł, pozostawiające każdemu turyście wiele wrażeń.

Złote sanie z parą koni inspirowane historycznymi fotografiami Krynicy z lat 30, imponująca ponad 6-metrowa fontanna świetlna, iskrzące altanki, retro samochód, a także połyskujący od świateł muzyczny patefon – to tylko niektóre z nich.

Na świetlne widowisko można dojechać kolejką linową i potem nią wrócić. Naprawdę warto zobaczyć to niecodzienne przedstawienie, warto oderwać się choć na chwilę od rzeczywistości.

2 grudnia w krynickim ośrodku PKL turyści oraz mieszkańcy przeżyją niezapomniany czas i sentymentalny powrót do przeszłości. Wydarzenia celebrujące uroczyste rozświetlenie Parku Światła oraz mikołajki rozpoczną się już od godziny 15:00 przy górnej stacji budynku kolei. Na przybyłych czekać będzie wiele imprez, między innymi zimowa rewia mody z lat 30, warsztaty i rękodzieła z ozdobami choinkowymi,  a najmłodszych odwiedzi św. Mikołaj.

Relacja filmowa

Muzyka instrumentalna – Płyta: Białe sanie, utwór: Jak we śnie

Andrzej Gulewicz  MTV24