sobota, 15 czerwca, 2024
artykuły

BIESIADA KARPACKA z MCK SOKÓŁ!

210views

16 czerwca w godz. od 15.00 do 19.00 Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu, gdzie obędzie się już XXI Biesiada Karpacka – święto karpackich kultur.

Połączenie atrakcji Miasteczka Galicyjskiego z bogatą ofertą kulturalną Biesiady jest idealną propozycją na rodzinne spędzenie wolnego czasu. Na scenie XXI Biesiady Karpackiej wystąpią zespoły: ŚWARNI ŁOJCE i PNIOKI z Sadku-Kostrzy, którzy zaprezentują folklor regionu Lachów Szczyrzyckich i Limanowskich; MAGURZANIE z Łodygowic, prezentujący zwyczaje i obrzędy północno-zachodniej części Żywiecczyzny; ROZMARIJA z Preszowa z programem opartym na kulturze regionów wschodniej Słowacji: Šariš, Zemplín, Abov, Zamaguria oraz folklorze mniejszości etnicznych, a także REGLE z Poronina, reprezentujący góralski folklor Podhala.

Podczas Biesiady, karpaccy rzemieślnicy, rękodzielnicy i artyści ludowi wystawią swoje dzieła na barwnym kiermaszu. Będzie to okazja, by zaopatrzyć się w oryginalne pamiątki lub też skosztować lokalnych przysmaków. Ciekawą propozycją będą też warsztaty rękodzielnicze. Własnoręcznie wykonane m. in. ekotorby i makatki z roślinnymi motywami będzie można zabrać ze sobą do domu. O dodatkowe atrakcje dla dzieci zadba niezwodny Cyrk Anime.

Udział we wszystkich oferowanych atrakcjach, jak zawsze będzie darmowy.

Andrzej  Gulewicz  MTV24

Źródło: MCK Sokół Nowy Sącz