czwartek, 13 czerwca, 2024
artykuły

Bliskie spotkania psychologii z filmem w Kinie SOKÓŁ Ruszają zapisy do programu edukacji psychologiczno-filmowej dla szkół KINOTERAPIA

178views

KINOTERAPIA – bliskie spotkania psychologii z filmem, projekt psychologiczno-filmowy, kierowany do uczniów szkół podstawowych i średnich wykorzystujący film w edukacji i profilaktyce. Program KINOTERAPII powstał we współpracy psychologa i filmoznawcy i jest propozycją zajęć mających na celu uzupełnienie tematów podejmowanych w szkole m.in. na lekcjach etyki, wychowania do życia w rodzinie, języka polskiego.

Każdej projekcji towarzyszy powiązana z tematem zajęć, poszerzona o analizę filmu prelekcja psychologa oraz rozmowa po seansie. Filmy wybrane zostały w taki sposób, aby odpowiadały potrzebom i oczekiwaniom młodych widzów, dotykały ważnych dla nich spraw i były inspiracją do podejmowania dyskusji na najtrudniejsze nawet tematy.

Prelegentem prowadzącym zajęcia KINOTERAPII w kinie SOKÓŁ jest Jolanta Piesiewicz – Miłek– psycholog, wykładowca, trener oraz filmoznawca Karol Szafraniec.

Projekt dofinansowano przez Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych ze środków uzyskanych na ten cel z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Zajęcia w 2023 roku obejmują 3 seanse filmowe (jeden w miesiącu) dla trzech grup wiekowych (11-12 lat), (13 -15 lat) i (16 -18 lat) w terminie: październik – grudzień 2023. Zgłoszenia przyjmowane będą do 6 października 2023 roku.

Szczegóły dotyczące zapisów, cen karnetów oraz tematów spotkań dostępne na stronie https://mcksokol.pl/wydarzenie/kinoterapia-2023-zgloszenia.

Andrzej Gulewicz  MTV 24

Źródło: MCK Sokół Nowy Sącz