środa, 24 kwietnia, 2024
filmy

Brak zimy nie przeszkodził snowboardowi alpejskiemu w Krynicy-Zdroju

374views

Krynica-Zdrój 23 luty 2024r.

Problemem ostatnich lat jest nie tylko brak śniegu ale również silnie wiejące wiatry, które przeszkadzają w rozgrywaniu skoków narciarskich i innych zawodów związanych z narciarstwem. Z tego też względu było odwoływanych wiele znaczących  zawodów sportowych.

– W skokach dziś aż tak dużego problemu nie sprawia śnieg jak przede wszystkim wiatr. W snowboardzie wiatr nie odgrywa tak wielkiej roli jak właśnie w skokach – powiedział Adam Małysz, prezes PZN

Ponieważ zauważalne są olbrzymie zmiany klimatyczne powodujące zanikanie zimy czy rozpatrywana jest sprawa użytkowania na większą skalę  igelitu w narciarstwie?

– FIS myśli cały czas aby wprowadzić hybrydy, czyli na rozbiegu tor lodowy, a lądowanie na igelicie, to może wydarzyć się tak w przyszłości podczas zawodów – powiedział Adam Małysz.

Ze śniegiem jest coraz gorzej, topią się lodowce, brakuje śniegu w Alpach, więc pozostaje wyzwanie co dalej?

– Dużo ekip wyjeżdża do Argentyny, do Australii. Na pewno jest z tym duży problem, ale takiej zimy jak w tym roku, ja przynajmniej nie pamiętam, żeby był  luty i nie było zimy oraz  tak było ciepło. Miejmy nadzieję, że jest to jakaś anomalia pogodowa i to się zmieni, i wróci normalna zima – powiedział Adam Małysz   

Relacja filmowa

Andrzej Gulewicz  MTV24