czwartek, 13 czerwca, 2024
artykułyfilmy

Budowa wieży widokowej na górze Malnik w Muszynie dobiegła końca. Pozostał tylko odbiór techniczny

432views

Muszyna 13 listopada 2023r.

Wśród inwestycji, które budują markę Muszyny, które decydują o jej wizerunku i o jej klimacie jest między innymi nowo wybudowana  wieża widokowa na górze Malnik,  której wypełnieniem ma być widokowa kolej gondolowa. Docelowe rozwiązania całej infrastruktury będą realizowane z chwilą budowy kolei gondolowej, której dolna stacja jest przewidziana w okolicy Zapopradzia.  Niestety z przyczyn formalnych budowa kolei została przełożona na kolejny rok.

Wieża jest przede wszystkim obiektem infrastruktury turystycznej przewidzianym głównie dla pieszych, ma wysokość 48 m, jest najwyższa w tym terenie, świetnie położona i ma wokół ( 360  stopni ) fantastyczne walory widokowe z ostatniego pokładu. W późniejszym okresie znajdą się tu plansze informacyjne, dotyczące oglądanych widoków. Techniczna budowa obiektu umożliwia korzystanie z niego również w okresie zimowym. Formalne otwarcie nastąpi niebawem po technicznym odbiorze.

Na uwagę zasługuje samo dojście na górę Malnik,  gdzie usytuowana jest wieża widokowa. Przez całą drogę, można oglądać przepiękne widoki krajobrazowe, które rozciągają się wokół Muszyny. Co kilka metrów krajobraz się zmienia i odkrywa nowe dla oka widoki. Inne są na wiosnę, inne podczas jesieni, a jeszcze inne zimą.

Relacja filmowa

Muzyka instrumentalna – Płyta: Droga bez końca, utwór: Z dali w dal

Andrzej Gulewicz  MTV24