sobota, 15 czerwca, 2024
artykuły

Butorowy Wierch – kolej na najlepsze widoki na Tatry!

219views

Polskie góry słyną z pięknych pejzaży, które zostają w pamięci  na długo. Przebywając w Tatrach trudno jednoznacznie wybrać ten najwspanialszy krajobraz. Jednak najlepsze widoki na tatrzańką panoramę czekają na Butorowym Wierchu, o czym już 25 maja będziemy mogli przekonać się na własne oczy! Tego dnia kolej krzesełkowa PKL zostanie ponownie udostępniona dla turystów. 

Wyprawa w góry kojarzy się nam z malowniczymi krajobrazami, jednak aby zobaczyć w całej okazałości ich piękną panoramę, trzeba oddalić się od szczytów. Jednym z najbardziej znanych punktów widokowych na Tatry jest Gubałówka, uwielbiana góra i kultowa atrakcja Zakopanego.

Choć z jej szczytu widok na miasto, Tatry i Giewont faktycznie zachwyca, to proponujemy wybrać się na spacer ulicą Salamandra w kierunku Kościeliska. Bo najlepsze widoki na majestatyczne krajobrazy tatrzańskich szczytów, czekają na nas podczas podróży koleją krzesełkową PKL na Butorowym Wierchu. Jeśli do tej pory nie korzystaliśmy z tej atrakcji – pora to zmienić!

Zwłaszcza, że od 25 maja ponownie w ramach jednego biletu skorzystamy z obu kolei. Dlatego proponujemy na Gubałówkę wyjechać koleją linowo-terenową, pobyć na jej szczycie, podelektować się krajobrazami i wyruszyć na krótki spacer w kierunku Butorowego Wierchu. To miejsce, do którego nie dociera zbyt wielu turystów, a z którego widoki na panoramę magicznych Tatr są wręcz bajeczne!

– Trudno chyba wyobrazić sobie piękniejszy widok na majestatyczne Tatry, niż właśnie z Butorowego Wierchu. Zapraszamy wszystkich miłośników przygody i gór do połączenia wyjazdu na Gubałówkę z wycieczką na Butorowy Wierch. Podróż widokową koleją krzesełkową będzie niezapomniana i z pewnością ukarze też nowe oblicze Tatr – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Kolej krzesełkowa to również idealna propozycja dla turystów, którzy zatrzymują się w Kościelisku. Dzięki atrakcji mogą oni w bardzo przyjemny sposób wyruszyć na górę i ze szczytu Butorowego Wierchu spacerem odwiedzić szczyt Gubałówki, z której po zjeździe koleją linowo-terenową PKL dotrzeć do centrum Zakopanego. 

Ale Butorowy Wierch to nie tylko kolej krzesełkowa, to także wymarzone miejsce na rodzinny piknik, chwile odpoczynku na kocu czy po prostu relaksu i zachwyt bajecznymi widokami na Tatry. Miejsce urzeka, dlatego zdecydowanie warto je odwiedzić oraz celebrować spędzone tam wolne chwile, a także bliskość natury.

Bilety łączone na obie atrakcje – kolej na Gubałówkę oraz Butorowy Wierch – na wybrany dzień dostępne są na stronie www.pkl.pl oraz w biletomatach i kasach. 

Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z 87-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także w Bieszczadach w Solinie.

Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest pracodawcą zatrudniającym ponad 600 osób. Priorytetem Grupy PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Biuro Prasowe PKL Zakopane