sobota, 15 czerwca, 2024
artykuły

Czas zabłysnąć – Kraina Światła na Gubałówce powraca!

524views

Niezliczona ilość kolorów, świetliste trójwymiarowe rzeźby oraz magiczny klimat z imponującym widokiem na Tatry – Gubałówka ponownie zabłyśnie i stanie się najjaśniejszym punktem w całej Polsce. Ale tym razem najwyżej położona w kraju Kraina Światła zaskoczy nas zupełnie nowymi iluminacjami, które już od 11 listopada będziemy mogli podziwiać w ośrodku turystycznym PKL na Gubałówce.  

Choć Gubałówka co roku – na cały sezon zimowy – zamienia się w fascynującą Krainę Światła i jest to zawsze ekscytujący oraz niezapomniany moment, tym razem możemy być przygotowani na jeszcze większy spektakl świateł. 

Nastrojowa muzyka, tysiące barw i zupełnie premierowe trójwymiarowe rzeźby inspirowane tradycją Podhala – takie atrakcje czekają na mieszkańców Zakopanego oraz turystów odwiedzających Gubałówkę. Najwyżej położona w Polsce Kraina Światła rozbłyśnie już 11 listopada – możemy być pewni, że na wzniesieniu w tym dniu czeka nas magiczne popołudnie i baśniowy wieczór.   

Do Krainy Światła przeniesiemy się już przy dolnej stacji kolei PKL Gubałówka, natomiast więcej niezapomnianych wrażeń z całą pewnością czeka na szczycie góry w ośrodku turystycznym PKL.

Od godziny 16:00 na Gubałówce będzie nastrojowo, w niepowtarzalny klimat wprowadzi wszystkich muzyka, o którą zadba DJ w akompaniamencie saksofonisty. Ale prawdziwa magia opowiedziana światłem, kolorami i muzyką rozpocznie się punktualnie o godzinie 17:00 – to idealny czas żeby zabłysnąć! Nie zabraknie pokazu laserów oraz wspólnego odliczania do uroczystego rozświetlenia Krainy Światła – możemy być pewni, że to będzie ekscytujący moment! 

Tysiące światełek, kolorowe postacie, iskrzące rzeźby, które nie tylko zachwycą, ale nawiążą do tradycji Podhala oraz tatrzańskiej przyrody – uwielbiana Gubałówka stanie się ponownie najwyżej położonym parkiem światła. W tym sezonie zimowym oprócz rzeźb świetlnych gazdy, gaździny, wagonika, kozicy górskiej oraz błyszczących płatków śniegu, a także wielu innych folklorystycznych dekoracji, zobaczymy zupełnie nowe, zaskakujące oraz multimedialne instalacje.

Wysiadając z wagonika kolei linowo-terenowej w tym roku przejdziemy do Krainy Światła przez baśniowy i połyskujący tunel, a za nim czekać na nas będzie sporo premierowych instalacji.

Oszałamiające i iskrzące pole krokusów, które rozbłyśnie na szczycie Gubałówki, wprowadzi odwiedzających w zaczarowaną i niepowtarzalną przestrzeń parku światła. Lśniące rzeźby owiec w towarzystwie psa zanurzą nas w świat podhalańskiego klimatu i pasterskich tradycji. Migoczące skrzypce oraz saksofon z pewnością zrobią na każdym wrażenie, przy Cafe Gubałówka zobaczymy także iskrzący czajnik z filiżanką. A szczyty Tatr dodatkowo będziemy mogli podziwiać na multimedialnej i podświetlonej panoramie

– Polskie Koleje Linowe zapraszają turystów oraz mieszkańców Zakopanego na Gubałówkę do najwyżej położonej w Polsce Krainy Światła. Mamy nadzieję, że czas spędzony w parku światła będzie niezapomniany i pełen emocji. W tym roku odwiedzający mogą liczy na jeszcze więcej kolorowych instalacji, które zostały starannie przygotowane tak, by urzeczywistnić i nawiązać do górskiego regionu oraz elementów z którymi nam wszystkim kojarzą się Tatry – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

Warto wykorzystać wolny czas i wybrać się na weekend w góry. Celebrowanie na Gubałówce magicznego popołudnia czy wieczoru wśród tysiąca iskrzących się światełek, będzie niezapomnianym przeżyciem.

W sobotę 11 listopada kolej linowo-terenowa PKL na Gubałówkę czynna będzie do godziny 20:00. Kraina Światła dostępna jest na Gubałówce w sezonie zimowym codziennie od godz. 16:00 do ostatniego kursu kolei linowo-terenowej PKL

PKL rekomendują zakup biletów na wyjazd koleją w sklepie internetowym lub w biletomatach. Godziny otwarcia ośrodków turystycznych dostępne są na stronie PKL

Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z ponad 87-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach, Pieninach i Bieszczadach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a także od 1 lipca 2022 r. w Bieszczadach w Solinie.

Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną, jest pracodawcą zatrudniającym ponad 600 osób. Priorytetem Grupy PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Spółka została włączona do grona najbardziej rozpoznawalnych i godnych polecenia marek regionu, które posługują się znakiem „Made in Małopolska” w ramach projektu realizowanego przez województwo małopolskie.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Biuro Prasowe PKL Zakopane