niedziela, 16 czerwca, 2024
aktualnościfilmy

Czy jest coś ważniejszego ponad życie

1.3kviews

Czy jest coś ważniejszego ponad życie!!!

Krynica-Zdrój 28 maja 2023r.

Nieustanne SOS dla pieszych, rowerzystów i kierowców wzywa odpowiedzialnych za utrzymanie bezpieczeństwa, do podjęcia odpowiednich działań mających na celu wyeliminowanie zagrożenia wypadków mogących się wydarzyć w każdej chwili w miejscu skrzyżowania ulic: Wiejskiej i Zawodzia z główną ulicą Kraszewskiego biegnącą w kierunku Muszyny.

W tym miejscu funkcjonuje również skrzyżowanie ścieżki rowerowej, której bieg rozpoczyna się w Krynicy-Zdroju a docelowo prowadzi do Muszyny i dalej. W obecnej chwili nie ma żadnego sposobu na to aby można było swobodnie, bez obawy o życie przejść na drugą stronę jezdni. Szlak rowerowy przemierza co raz więcej rowerzystów w różnym wieku, obecnie to już setki dziennie. Wystarczy usiąść na trawniku, aby można było dostrzec powagę zagrożenia dla życia wszystkich rowerzystów i nie tylko bo po obu stronach ulicy głównej mieszka bardzo dużo mieszkańców, są: stacja benzynowa z artykułami spożywczymi, hurtownie z materiałami budowlanymi i innymi akcesoriami niezbędnymi w gospodarstwie domowym oraz piekarnia ze swoim sklepem firmowym.

Aby móc się znaleźć po obu stronach jezdni należy obecnie „fruwać”. Nawet szybkie przebieganie zastaje niejednego pieszego czy rowerzystę na środku jezdni przed rozpędzonym samochodem. Jedynym rozwiązaniem tego niebagatelnego problemu jest ustawienie zsynchronizowanych świateł na ulicy głównej, przed skrętem na ulicę Wiejską od strony Muszyny i przez skrętem na ulicę Zawodzie od strony miasta Krynica.

Na ulicy głównej, obok wyjazdu z ulicy Zawodzie w kierunku Muszyny można wykonać odpowiednio oznakowane przejście dla pieszych i rowerów, wraz z sygnalizacją świetlną zsynchronizowaną z pozostałymi światłami. Zniknie problem strachu, zniknie problem zagrożenia. Jest to kosztowna inwestycja, ale warta wykonania ze względu na wyeliminowanie zagrożenia wystąpienia wypadków w tym rejonie. Były monity i interwencje w tej sprawie ze strony MTV 24 oraz Radnej Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju, odpowiedzialnej za ten rejon. Dzięki interwencjom zostały postawione znaki drogowe ostrzegawcze „Uwaga rowerzyści”. Jednak kierowcy nie zwracają w ogóle uwagi na te znaki, gdyż rozwijają tu ponad normatywne prędkości. Sytuacja w dalszym ciągu wzywa SOS dla sprawy!!!

Relacja filmowa