piątek, 19 lipca, 2024
artykuły

Czy ktokolwiek wie o połączeniu autobusowym Bardejowskich Kupeli na Słowacji z Krynicą-Zdrój po stronie Polski?

684views

Od 1 lipca rusza linia autobusowa, która połączy dwa uzdrowiska, Bardejowskie Kupele na Słowacji z Krynicą-Zdrój po stronie Polski.

Będzie to pilotażowa, całoroczna linia autobusowa. Połączenie między dwoma uzdrowiskami zapewni słowacki przewoźnik SAD Prešov.

Za przejazd będzie można zapłacić gotówką lub kartą bankomatową. Linia będzie działała przez cały rok, dwa razy dziennie w każdym kierunku, z wyjątkiem Świąt Bożego Narodzenia i Świąt Wielkanocnych. 

Czas podróży ok. godziny. Ustalonym przystankiem  docelowym  jest dworzec PKP w Krynicy-Zdroju,  zgodnie ze słowacką informacją internetową:  Prešovský samosprávny kraj. PSK zainwestował 50 tysięcy w to połączenie a sam projekt pilotażowy ma wspierać transgraniczny transport i turystykę.

Nie ma żadnej, ale to żadnej informacji na ten temat, tak bardzo ważnej dla turystów i mieszkańców w uzdrowisku Krynica-Zdrój!

Pytanie zasadnicze. W jakim komforcie będą wsiadać i wysiadać podróżni ze Słowacji na tym supernowoczesnym dworcu w Krynicy-Zdroju? W Bardejowie jest dworzec autobusowy i  kolejowy na miarę standardu europejskiego.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Prešovský samosprávny kraj

Plakat przewoźnika