czwartek, 23 maja, 2024
artykuły

Druga część turniejowych zmagań w Nowym Sączu. Tym razem wyłoniono zwycięzców turnieju motoryzacyjnego

175views

24 kwietnia br., tradycyjnie już na terenie Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Sądecczyzny. Do rywalizacji stanęło sześć 3-osobowych drużyn. Wiedzę i umiejętności praktyczne uczniów oceniali m.in. sądeccy policjanci.

W części teoretycznej zawodnicy rozwiązywali testy wiedzy ze znajomości prawa o ruchu drogowym, natomiast do zadań praktycznych należało udzielenie pomocy przedmedycznej, jazda sprawnościowa motorowerem po torze przeszkód oraz jazda sprawnościowa samochodem osobowym z tzw. talerzem Stewarta.

Wśród drużyn biorących udział w turnieju, z terenu miasta Nowego Sącza najlepsi okazali się uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych, z kolei z powiatu nowosądeckiego pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej. 11 maja br. zwycięskie drużyny będą reprezentować Sądecczyznę podczas Wojewódzkiego Finału Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbędzie się w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie.

Zwycięskim zespołom oraz najlepszym zawodnikom turnieju, puchary i nagrody wręczyli Ewa Zielińska – Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, podinsp. Bogusław Żytkowicz – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz przedstawiciel firmy, która ufundowała nagrodę główną – bon podarunkowy o wartości 1000 złotych na prawo jazdy kategorii B + E.

WYNIKI POWIATOWYCH ELIMINACJI OGÓLNOPOLSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO NA SĄDECCZYŹNIE

MIASTO NOWY SĄCZ

1. Zespół Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu

2. I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Nowym Sączu

3. Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu

POWIAT NOWOSĄDECKI

1. Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej

2. Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie

Andrzej Gulewicz  MTV24 

Źródło: Aneta Izworska

             Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu