wtorek, 25 czerwca, 2024
Projekt bez nazwy - 1
artykuły

Dwie Albanki i podrobione słowackie paszporty

175views

Funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie – Balicach zatrzymali obywatelkę Albanii po przylocie z Wielkiej Brytanii. 34-latka podróżowała z małoletnią córką. Podczas kontroli okazała podrobione na wzór oryginalnych słowackie paszporty. Dokumenty były wydane na dane obywatelek Słowacji.

Podczas dalszych czynności ustalono, że Albanki posiadały ważne swoje paszporty. Kobieta została zatrzymana w związku z tym, iż usiłowała przekroczyć granicę RP wbrew przepisom przy użyciu podstępu polegającego na posłużeniu się w trakcie kontroli granicznej sfałszowanymi dokumentami.

W trakcie przesłuchania w charakterze podejrzanej cudzoziemka przyznała się do zarzucanych jej czynów i dobrowolnie poddała się odpowiedzialności. Kobietę ukarano grzywną, przepadkiem dowodu rzeczowego oraz obowiązkiem pokrycia kosztów postępowania sądowego.

Komendant Placówki SG w Krakowie-Balicach wszczął postępowanie w sprawie zobowiązania cudzoziemek do powrotu. Sąd Rejonowy wydał decyzję o umieszczeniu obywatelki Albanii wraz z małoletnią córką w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców na okres 3 miesięcy, gdzie będą oczekiwać na zakończenie czynności związanych z procedurą powrotową.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Justyna Drożdż

            Starszy Specjalista Zespołu Prasowego Komendanta Oddziału Straży Granicznej