czwartek, 23 maja, 2024
artykuły

Dwóch obywateli Bangladeszu oraz Kazach zatrzymani przez funkcjonariuszy SG z Krakowa i Kielc

236views

Wczoraj funkcjonariusze z Placówek SG w Krakowie i Kielcach podczas kontroli legalności pobytu zatrzymali trzech cudzoziemców – 2 obywateli Bangladeszu oraz jednego obywatela Kazachstanu. Wszyscy cudzoziemcy otrzymali decyzje powrotowe.

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Krakowie przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec 2 obywateli Bangladeszu w wieku 30 i 41 lat. Obaj chcieli podjąć zatrudnienie w lokalach gastronomicznych w Wadowicach.  Cudzoziemcy nie posiadali dokumentów uprawniających do legalnego pobytu – wizy utraciły ważność w lipcu ubiegłego roku. 

Natomiast funkcjonariusze Placówki SG w Kielcach podczas kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terytorium RP zatrzymali 18-letniego obywatela Kazachstanu. Cudzoziemiec okazał do kontroli ważny paszport, wydany przez władze Kazachstanu oraz kartę pobytu wydaną przez Wojewodę Świętokrzyskiego, która utraciła ważność pod koniec stycznia 2024 r.

W związku z tym, że cała trójka cudzoziemców nie posiadała ważnego tytułu pobytowego uprawniającego do legalnego pobytu na terytorium RP, zostali zatrzymani. Komendanci Placówek SG w Krakowie oraz w Kielcach wszczęli z urzędu postępowania administracyjne, a następnie wydali każdemu z cudzoziemców decyzję o zobowiązaniu do powrotu, orzekając jednocześnie o zakazie ponownego wjazdu na terytorium RP i strefy Schengen przez okres 6 miesięcy.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: Justyna Drożdż

                Starszy Specjalista Zespołu Prasowego Komendanta Oddziału