piątek, 14 czerwca, 2024
artykuły

ECHA KARPAT – koncert inaugurujący działalność Instytutu Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich

249views

Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski, Dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Andrzej Zarych oraz Prezes Związku Podhalan w Polsce – Julian Kowalczyk zapraszają na koncert ECHA KARPAT inaugurujący działalność Instytutu Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich, który odbędzie się w sobotę 20 stycznia o godz. 19:00 w sali widowiskowej Instytutu w Ludźmierzu.

ECHA KARPAT zabiorą nas w fascynującą podróż po malowniczym regionie Karpat, podczas której odkryjemy bogactwo kulturowe zaklęte w tradycyjnych tańcach oraz w wybranych elementach dawnej obrzędowości. Będzie to okazja, by zanurzyć się w niepowtarzalnych dźwiękach, które od wieków rozchodzą się po tej wyjątkowej krainie. W ową podróż wyruszymy wraz z zespołami regionalnymi z Polski, Słowacji i Węgier:

• Zespół Regionalny BIAŁODUNAJCANIE,
• Zespół Regionalny MYSTKOWIANIE,
• Zespół Pieśni i Tańca ZIEMIA MYŚLENICKA,
• Młodzieżowa Kapela Góralska JUTRZENKA,
• Folklórny Súbor ROZMARIJA (Słowacja),
• Kincső Ifjúsági Néptáncegyüttes (Węgry).

Koncert poprzedzi uroczysta msza święta o godz. 14:00 w Sanktuarium Maryjnym w Ludźmierzu (ul. Jana Pawła II 124), której wyjątkowego charakteru nada oprawa muzyczna w wykonaniu Zespołu PODHALANIE.

Dodatkowo wydarzeniu towarzyszyć będzie również wystawa prac Władysława Trebuni-Tutki, którą podziwiać będzie można w foyer sali widowiskowej Instytutu Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Szczegóły na stronie: https://mcksokol.pl/wydarzenie/echa-karpat

***
Przypominamy, że Modernizacja i rozbudowa Domu Podhalańskiego została wykonana w ramach projektu UDOSTĘPNIANIE ZASOBÓW DZIEDZICTWA – UTWORZENIE INSTYTUTU DZIEDZICTWA NIEMATERIALNEGO LUDÓW KARPACKICH zrealizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego i Unii Europejskiej.

Andrzej Gulewicz  MTV24

Źródło: MCK Sokół Nowy Sącz