„Dźwięki Gór” - koncert pod wieżą widokową Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju.

Opis dodano: 2019-07-24

„Dźwięki Gór” - koncert pod wieżą widokową Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju.

Krynica-Zdrój to miejsce znane nie tylko ze swoich uzdrowiskowych właściwości, ale również jako miasto „skąpane” w muzyce dzięki licznym festiwalom, koncertom oraz rozbrzmiewającym w tym regionie dźwiękom muzyki łemkowskiej. Także i tym razem, Krynica-Zdrój mogła pochwalić się wyjątkowym muzycznym projektem „Dźwięki gór” czyli koncertem pod Wieżą widokową. Była to już druga edycja unikatowego na skalę świata wydarzenia. Znakomici polscy (i nie tylko) artyści, których łączy miłość do gór oraz muzyka powstała na styku folkloru Polski, Ukrainy, Słowacji, Węgier.

Utwory inspirowane naturą oraz scena umiejscowiona na górnej stacji kolei krzesełkowej, otoczona przepięknym lasem to magiczna noc. Zeszłoroczny koncert, który był pierwszą tego rodzaju imprezą, przyciągnął prawie 600 koneserów dobrego brzmienia. Oprócz nowoczesnych, jazzowych inspiracji goście mogli podziwiać nowo powstającą, w całości z drzewa akacjowego Wieżę widokową z pierwszą ścieżką w koronie drzew w Polsce.

Wiesław Prządka, jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandoneonistów, kompozytor, aranżer, a przy tym dyrektor artystyczny tego wydarzenia zaprosił do wspólnego występu takich znanych artystów jak: Artur Andrus, Hanna Banaszak, Joszko Broda i Krzesimir Dębski. Na scenie wystąpi również Julia Doszna - łemkowska pieśniarka, Zampona en Trio - zespół z Argentyny, Vołosi oraz Primuz – Orkiestra Smyczkowa Akademii Muzycznej w Łodzi.

Niezwykły koncert prowadził Artur Andrus dziennikarz, poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, co jakiś czas konferansjer różnych imprez kabaretowych i nie tylko, komentator "Szkła kontaktowego", do listopada 2017 r., redaktor trójkowej "Akademii rozrywki.


Relacja filmowa

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica