Boże Ciało. Uroczyste procesje przeszły ulicami Krynicy-Zdroju

Opis dodano: 2019-06-22

Boże Ciało. Procesje przeszły ulicami Krynicy.
Krynica-Zdrój 20 czerwca 2019 r.
W czwartek 20 czerwca przez Polskę przeszły uroczyste procesje Bożego Ciała. W Krynicy-Zdroju wyszły z czterech parafii: Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Czarnym Potoku, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - kościoła w zdroju, parafii pw. św. Antoniego Padewskiego oraz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego na Starej Drodze.

W Kościele katolickim uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, w tradycji ludowej nazywanej Bożym Ciałem to liturgia ku czci Najświętszego Sakramentu, ukrytego w hostii. Wierni wspominają Ostatnią Wieczerzę, przeistoczenie chleba i wina w Ciało oraz Krew Jezusa Chrystusa.

Boże Ciało jest jednym z głównych świąt w Kościele katolickim. Upamiętnia ustanowienie Najświętszego Sakramentu. Inicjatorką utworzenia święta była św. Julianna z Mont Cornillon (1193-1258), zaszczycona objawieniami, w których Chrystus żądał osobnego święta ku czci Najświętszej Eucharystii. Pan Jezus wyznaczył dzień uroczystości Bożego Ciała - czwartek po niedzieli Świętej Trójcy. Biskup Liege, Robert, po naradzie z kapitułą i zbadaniu objawień, wypełnił życzenie i w 1246 roku odbyła się pierwsza procesja eucharystyczna.

Reportaż filmowy

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica