III Międzynarodowy Turniej Poprad Muszyna CUP 2019

Opis dodano: 2019-06-07

III Międzynarodowy Turniej Poprad Muszyna CUP 2019.

W dniach 31 maja i 1 czerwca w Muszynie miał miejsce dwudniowy III Międzynarodowy Turniej Poprad Muszyna Cup 2019, zorganizowany z okazji Dnia Dziecka.

Na stadionie MKS Poprad Muszyna grało ponad 200 młodych piłkarzy do lat 10, z Rumunii, Serbii, Słowacji oraz Polski (powiaty wejherowski i hajnowski) , w tym gospodarze: MKS Muszyna Poprad.

W pierwszym dniu rozgrywki prowadzono w grupach po cztery drużyny, a w sobotę odbyła się część pucharowa, która wyłoniła zwycięzców. W dwóch kategoriach wiekowych (roczniki 2009 i 2010) zwyciężyły drużyny Powiatu Wejherowskiego.

Murawa piłkarska została podzielona na cztery boiska z osobnymi bramkami. Jednocześnie odbywały się cztery mecze z dopingiem kibiców na trybunach. Wizualnie mecze przypominały mecze dorosłych piłkarzy. Walka o pierwsze miejsca, zabawa, humor. W takiej scenografii odbywał się cały turniej. Organizatorzy planują w przyszłym roku zwiększenie liczby drużyn o Niemcy i Włochy.

Na koniec międzynarodowych zawodów ulicami Muszyny przeszedł barwny korowód młodych zawodników z Polski, Serbii, Słowacji i Rumuni do Amfiteatru na Zapopradziu Całą imprezę zakończyła uroczysta dekoracja oraz występy artystyczne laureatów 13 Festiwalu Muszyńskie Nutki oraz uczestników zajęć MGOK.

Organizator imprezy: Komisja Turystyki i Sportu Rady Powiatu Nowosądeckiego, Starostwo Powiatowe, Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna jak również Akademia MKS Poprad Muszyna.

Reportaż Filmowy

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica