IV Targi Edukacji, Pracy i Praktyk Zawodowych Oraz Dni Otwarte ZSP w Krynicy Zdroju

Opis dodano: 2015-03-22

13.03.2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II
w Krynicy-Zdroju odbył się Dzień Otwarty.
Tytuł „ Brązowej Szkoły 2015” dla ZSP w Krynicy- Zdroju w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy zobowiązuje, dlatego szkoła przygotowała dla gimnazjalistów, którzy tłumnie odwiedzili placówkę wiele atrakcji. Na Dniu Otwartym gośćmi specjalnymi byli absolwenci szkoły, w tym Mistrz Świata w Barmaństwie i Barman Roku 2014 Wojciech Urbański, uczestnik programu „Top Chef” Artur Augustyński, Reprezentant Polski w saneczkarstwie i Olimpijczyk z Soczi Karol Mikrut oraz Sommelier Dawid Migacz.

Placówkę prowadzi Powiat Nowosądecki, dlatego nie zabrakło również dyrektora

Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu pana Zbigniewa Czepelaka oraz Członka Zarządu Powiatu Nowosądeckiego- pana Mariana Ryby.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy zawodowe oraz degustacje przygotowane przez absolwentów i uczniów szkoły. Artur Augustyński- uczestnik programu Top Chef –absolwent Technikum Gastronomicznego oraz Studium Hotelarskiego w ZSP w Krynicy- Zdroju zaprezentował specjalny pokaz gastronomiczny. Swoją wiedzę i doświadczenie starał się przekazać i praktycznie zademonstrować młodszym kolegom, którzy dopiero uczą się tego fachu w szkole, która pochwalić się może wieloletnią tradycją i dorobkiem w dziedzinie gastronomii. Wojciech Urbański- Mistrz Świata w Barmaństwie Klasycznym- absolwent Technikum Gastronomicznego w ZSP w Krynicy-Zdroju zaprezentował gimnazjalistom i zaproszonym gościom widowiskowy pokaz barmański drinków bezalkoholowych (należy dodać, że Wojciech Urbański jest Mistrzem Polski oraz vice Mistrzem Świata w drinkach bezalkoholowych). Karol Mikrut - absolwent Technikum Hotelarskiego ZSP w Krynicy-Zdroju; polski saneczkarz w konkurencji dwójek, olimpijczyk z Soczi 2014, uczestnik Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Europy zaprezentował młodzieży swoje osiągnięcia i karierę sportową, dodatkowo sprzęt, na którym startuje. Sprawił również miłą niespodziankę-ofiarowując szkole swoją pamiątkową koszulkę z Olimpiady w Soczi. Dawid Migacz- absolwent Technikum Hotelarskiego ZSP w Krynicy-Zdroju, znany w Polsce sommelier, konsultant w ambasadach: Austrii, Francji, Chorwacji, który prowadzi szkolenia sommelierskie i degustacje w renomowanych hotelach, ośrodkach-
zaprezentował specjalny pokaz sommelierski; zachęcając młodzież do zainteresowania się tą wysublimowaną dziedziną ogólnie pojętej sztuki winiarskiej. W programie Dnia Otwartego przygotowano zwiedzanie i prezentację placówki oraz osiągnięć jej uczniów. Każdy profil kształcenia przygotował stanowisko, na którym młodzież i nauczyciele zaprezentowali zalety swojego kierunku. Szkoła przedstawiła kierunki kształcenia oraz zajęcia pozalekcyjne na rok 2015/2016, starając się dostosować do potrzeb i zainteresowań uczniów.

Kierunki kształcenia ZSP im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju na rok szkolny 2015/2016, to:

- liceum ogólnokształcące o profilach humanistycznym, matematyczno – fizycznym, ratowniczym;

- technika: hotelarskie, gastronomiczne, informatyczne, budowlane, ekonomiczne, organizacji reklamy.

- zasadnicza szkoła zawodowa- wielozawodowa

Szczegółowe informacje na temat i kierunków kształcenia w roku szkolnym 2015/2016 dostępne są na stronie internetowej www.krynica.szkola.pl.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica