Jest w Wysowej takie miejsce gdzie warto zaglądnąć

Opis dodano: 2020-09-04

Stara remiza strażacka po wyremontowaniu stała się mini ośrodkiem kultury. Trudno uwierzyć ale jest tu prawie wszystko co potrzebuje turysta, wczasowicz czy kuracjusz. Stylowe wnętrze, pięknie odnowione od razu zachęca do wejścia. Pomieszczenie podzielone tematycznie, w sposób profesjonalny.

Jest stała ekspozycja pięknych obrazów, które przedstawiają kulturę całego regionu gorlickiego i nie tylko. Jest ruchoma wystawa miejscowych artystów i tych wszystkich, którzy chcą się pochwalić swoim dorobkiem malarskim, fotograficznym czy rzeźbiarskim. Występują różne techniki tych prac. Są bardzo ciekawe artykuły rzemiosła ludowego, różnego rodzaju krywulki ( ozdoby na szyję) , piękne korale z drewna. Tu można nabyć wartościowe książki o tematyce łemkowskiej oraz o historii regionu, mapy turystyczne, pocztówki regionalne i inne gadżety wykonane przez artystów ludowych. Wszystko skrupulatnie poukładane tematycznie przyciąga wzrok.

To zasługa Joanny Zając, która prowadzi w ten sposób, inaczej mówiąc na medal Centrum Promocji Produktu Turystycznego i Kulturowego Beskidu Gorlickiego w Wysowej-Zdroju.

W tym niewielkim miejscu odbywają się również kameralne koncerty, spotkania, prelekcje oraz wystawy.

Pani Joanna jest członkiem zespołu ludowego, śpiewającego pieśni z terenu Karpat, który ma już swoje płyty. Jedna z nich to Pieśni Kobiet „Ruty Uwite”, następna jest w  trakcie nagrań i realizacji. Warto tu zaglądnąć a kto już to zrobił nie chce stąd wyjść.
 
Relacja filmowa

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica