Koncert utalentowanej młodzieży z Ukrainy w Kościele WNMP w Krynicy-Zdroju.

Opis dodano: 2019-05-16

Koncert utalentowanej młodzieży z Ukrainy w Kościele WNMP w Krynicy-Zdroju.

W Kościele „Zdrojowym” p.w. Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny w Krynicy-Zdroju odbył się 10 maja 2019 r. wspaniały koncert utalentowanej młodzieży z Ukrainy w ramach III Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu „Fontanna Talentów”.

Przed wiernymi wystąpili młodzi adepci sztuki wokalno-instrumentalnej.
Honorowym gościem wieczoru była słynna piosenkarka z Ukrainy Pani Profesor Irina Shvec, która zaśpiewała dwie pieśni. Publiczność nagrodziła jej występ owacjami na stojąco. Koncert prowadził Ks. Proboszcz Bogusław Skotarek.

W ramach III Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu „Fontanna Talentów” odbywały się również w dniach od 10 do 12 maja 2019 r. plenery malarstwa, pokazy rękodzieła młodych utalentowanych adeptów tych sztuk. Wystawy ich prac zlokalizowane były w Galerii Centrum Kultury oraz w Pijalni Głównej.
We wszystkich koncertach, które miały miejsce w Pijalni Głównej oraz w Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego wystąpiła liczna grupa , / ponad 400 uczestników / utalentowanej młodzieży z Polski, Ukrainy, Mołdawii i Słowacji.

Wystąpiły m.in. ukraiński Zespół Tańca Klasycznego „Fuete”, Zespół Tańca Towarzyskiego „Gracja” z Miejskiego Pałacu Młodzieży im. Lary Latusznej w Winnicy, krynicki Zespół Tańca Artystycznego „Miniatury” powstały w 1986 r. z inicjatywy Miejsko-Gminnego Domu Kultury Stefana Sopaty, którego założycielem był Władysław Szlęk, artysta baletu i choreograf z Krakowa, grupa Butterfly Crew oraz dziewczęca formacja „Funky Dolls” działająca przy MOSiR Krynica od 16 lat.

Piękne barwne widowisko pozostawiło niezapomniane wrażenia.

Relacja filmowa

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica