Kto wywołał kolejny pożar w Żegiestowie-Zdroju?

Opis dodano: 2022-05-19

Kto wywołał kolejny pożar w Żegiestowie-Zdroju?

18 maja doszło do spalenia trawy na skarpach przed niedokończonymi budynkami sanatoryjno-hotelowymi w Żegiestowie-Zdroju. Ogień zaczął również trawić las nad budynkiem „Zamek” .

Ktoś zobaczył wydobywające się kłęby dymu oraz widoczny ogień na wierzchołku stromego zbocza góry, już w obrębie lasu i powiadomił Straż Pożarną. Na miejsce przyjechali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Krynicy, a także jednostek Ochotniczych Staży Pożarnych z Muszyny, Muszyny-Folwark, Żegiestowa, Piwnicznej, Wierchomli oraz policja.

Akcja gaśnicza przebiegała w bardzo ciężkich warunkach na terenie stromej góry. Betonowe budynki dodatkowo utrudniały strażakom dostęp do gaszenia pożaru.

Jest to już drugi groźny pożar w tym rejonie. W ubiegłym roku płonął las na zboczu góry nad remontowanym budynkiem Domu Zdrojowego. Istnieje podejrzenie celowego podpalania, gdyż było kilka ognisk pożaru, oddzielonych od siebie murami i betonowymi budynkami! Ponieważ jest to już nie pierwszy incydent w tym rejonie istnieje podejrzenie następnego podpalenia w przypadku nie ustalenia sprawcy.

Relacja filmowa
 

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica