Marek Kuchciński objął patronatem I-sze Forum Polsko-Węgierskie w Starym Sączu.

Opis dodano: 2019-05-23

Marek Kuchciński objął patronatem I-sze Forum Polsko-Węgierskie w Starym Sączu.

Marek Tadeusz Kuchciński – polski polityk i dziennikarz. Od 2001 poseł na Sejm IV, V, VI, VII i VIII kadencji, w latach 2010–2015 wicemarszałek Sejmu VI i VII kadencji, od 2015 marszałek Sejmu VIII kadencji.
Wziął udział w Sesji plenarnej I-szego Forum Ekonomicznego Polska-Węgry w Starym Sączu, o tematyce „W trosce o poprawę jakości życia w Europie Środkowej. Podstawy budowy państwa dobrobytu”.

Z geopolitycznego punktu widzenia Europa Środkowa jest najważniejszym regionem kontynentu, gdzie zbiegają się wszystkie szlaki komunikacyjne prowadzące z północy na południe i z zachodu na wschód. Przez lata za żelazną kurtyną, teraz w ofensywie po unijne środki, rozwój oraz ważny głos w sprawach politycznych i gospodarczych. Wiodącą rolę w tym procesie transformacji ma polsko--węgierski tandem. Jak przekuć wspólnotę doświadczeń w silny ekonomicznie i politycznie organizm? Ile jeszcze muszą zrobić państwa Europy Środkowej, żeby osiągnąć poziom życia krajów „Starej Unii”? Czy słabnąca ostatnio Grupa Wyszehradzka to już przeszłość i trzeba będzie szukać dla niej alternatywy?

Marszałek sejmu RP Marek Kuchciński odpowiadał po sesji plenarnej na pytania dziennikarzy w zorganizowanym przez gospodarzy briefingu w budynku Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari na temat I-szego Forum Polsko-Węgierskiego w Starym Sączu, jego znaczenia w polityce, kulturze i edukacji między dwoma państwami i znaczenia w Unii Europejskiej.

Relacja filmowa

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Szukaj podobnych:
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica